Strona główna Kultura Busem przez Australię

Busem przez Australię

15

W ramach projektu Busem Przez Świat przejechali starym volkswagenem, kupionym za dwa tysiące złotych, 33 państwa na 3 kontynentach. Po drodze mieli ponad 25 awarii. Dzięki pomocy spotkanych ludzi i własnej pomysłowości zawsze udawało im się  go naprawić i ruszyć dalej. Tym razem wybierają się na bardziej nieprzyjazny kontynent – do Australii. 

Wyprawa nosi nazwę „Australia Trip 2013. Śladami wielkich Polaków przez Australię.”. – Chcemy pokazać rodakom, że polski akcent w Australii to nie tylko Góra Kościuszki, ale też wielu innych wielkich Polaków, podróżników, odkrywców, naukowców. Podczas wyprawy odnajdziemy ich ślady, a na filmach przybliżymy ich sylwetki – mówi Karol Lewandowski, pomysłodawca wypraw Busem przez  Świat. Świdniczanie planują spotkać się również z Polonią mieszkającą w Australii.  – Wyprawa rozpocznie się wielkim polonijnym piknikiem w Sydney, który już od kilku miesięcy jest planowany z Polonią mieszkającą w Australii oraz z polonijnymi mediami, które będą relacjonować wyprawę – mówi Lewandowski. 

Podróżnicy przed wyprawą chcą przygotować ponad dwudziestoletniego busa tak, żeby tym razem ich nie zawiódł. Szczególnie, że na Australijskich pustyniach są miejsca, gdzie do najbliższej miejscowości jest pół tysiąca kilometrów i nie ma zasięgu telefonii komórkowej. – Potrzebujemy pieniędzy na naprawę silnika, skrzyni biegów, nowe opony, naprawę hamulców i wszystkich podzespołów. Musimy również ulepszyć chłodzenie auta – tłumaczy Lewandowski. Jeśli chcesz wspomóc wyprawę Busem przez Świat możesz to zrobić na stronie internetowej http://polakpotrafi.pl/projekt/busem-przez-swiat-australia. Dzięki wsparciu możesz stać się posiadaczem oryginalnego bumerangu z Australii lub tradycyjnego australijskiego kapelusza.


Nazwa wyprawy: „Australia Trip 2013. Śladami wielkich Polaków przez Australię”

Start: listopad, wysyłka auta kontenerem 2 miesiące wcześniej – na początku września

Czas trwania: 4 miesiące

Państwa na trasie: Australia i Nowa Zelandia

Dystans: 25 tysięcy kilometrów

Cała wyprawa będzie relacjonowana na:

blogu – codzienne wpisy i zdjęcia

facebooku – kilka razy dziennie zdjęcia

youtube – wideoblog

pozycjoner GPS na naszej stronie

kamera online na dachu busa – widok także na stronie projektu

Więcej o projekcie na www.busemprzezswiat.pl

Poprzedni artykułTerebun pierwszym trenerem ŚKPR-u
Następny artykułDoba w liczbach: Dziewięć wypadków