Strona główna Sport Piłka nożna Remis Polonii z Kuźnią

Remis Polonii z Kuźnią

0

Piłkarze Polonii Świdnica zremisowali 2:2 z Kuźnią Jawor w swoim drugim meczu przygotowawczym przed rozpoczynającym się 10 sierpnia nowym sezonem III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

W pierwszej części gry padła tylko jedna bramka z której cieszyli się zawodnicy gości. W 8. minucie Wierzbickiego pokonał Bagiński i było 1:0. Biało-zieloni próbowali wyrównać, ale w naszej grze było dużo niedokładności. Ostatecznie wynik do końca pierwszej części gry nie uległ zmianie. Po przerwie stroną dominującą byli zdecydowanie biało-zieloni, którzy nie ustrzegli się jednak błędów. W 57. minucie do wyrównania doprowadził Lato, który potężnym strzałem z około 30 metrów zaskoczył nieco wysuniętego do przodu bramkarza Kuźni Rzepę. Poloniści utrzymywali wysokie tempo coraz groźniej zagrażając bramce rywali i gdy wydawało się, że kolejne trafienie to tylko kwestia czasu, zabójczą kontrę przeprowadzili podopieczni Mariusza Krupczaka. Na 2:1 przyjezdnych wyprowadził w 82. minucie testowany Janoś, mało tego chwilę później oko w oko z Janikowskim znalazł się jeden z przeciwników, ale piłka po jego strzale minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez naszego golkipera. Ostatecznie do remisu doprowadził Michał Morawski wykorzystując dobre dogranie od Jarosa.

Polonia Świdnica – Kuźnia Jawor 2:2 (0:1)

Polonia: Wierzbicki, Pietrzykowski, Lato, P. Salamon, Luber, G. Borowy, Fojna, Marcin Morawski, Kukla, Sz. Borowy, Grabski oraz Janikowski, M. Salamon, Skrypak, Dec, Wilk, Czoch, Michał Morawski, Furmankiewicz, Burszta, Osienienko, Jaros

Kuźnia: Rzepa, zawodnik testowany, Dunaj, Serweciński, Przerywacz, Fitas, Gołąbek, Krupczak, Borek, Czaja, Bagiński oraz zawodnik testowany, Janoś, Rakszewski