Strona główna Kultura Ostre granie na Truskawce

Ostre granie na Truskawce

6

Ponad 400 widzów i prawie 6 godzin mocnego grania. – Jesteśmy zmęczeni, ale ten koncert to dla nas nagroda – mówi Monika Zięba z grupy warsztatowej, która przygotowała tegoroczna Truskawkę. W sobotę Park Centralny opanowali amatorzy ostrych riffów. Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów i gwiazda – wrocławskie „Blade Loki”.

Na zdjęciu Disorder ze Strzegomia

Przez kilka miesięcy trwały przygotowania i eliminacje do drugiej edycji reaktywowanej po latach przerwy Truskawki, najstarszego przeglądu rockowego w Świdnicy. Organizacją zajęli się uczestnicy warsztatów „Od widza do organizatora”. – Do finału dotrwało 8 osób. Każdy z nas był odpowiedzialny za inną stronę przeglądu. Był pot i łzy, ale myślę, że daliśmy radę. Dowodem na to jest sobotni koncert, który przyciągnął tak wielu widzów. Zabawa była wspaniała! – Monika Zięba nie kryje entuzjazmu.

O prawo udziału w Truskawce walczyło ponad 30 zespołów, w głosowaniu internatów wygrało pięć grup, Trichomes z Wałbrzycha, Disorder ze Strzegomia, Incepcja z Tarnowa oraz reprezentanci Świdnicy – Guys of Destruction i Fallenight. Ich występy oceniało jury w składzie Agata Polic (zespół Blade Loki), Krzysztof „Chris”Brzeziński (basista Ditroit, Zero Procent), Piotr „Krakus” Krakowski (gitarzysta zespołu Zakaz Wjazdu), Stanley (świdnicki wokalista) oraz Struś (perkusista m.in. grup Nicolae oraz The Floorators). Jak przyznali jurorzy, poziom był bardzo wyrównany i trudem ustalili ostateczny werdykt. Zwyciężył Trichomes. W nagrodę zespół otrzymał 2 tysiące złotych i ma zapewniony koncert podczas Dni Świdnicy 2014.

Poprzedni artykułRemis Polonii z Kuźnią
Następny artykułZjazd Świdniczan już w sierpniu