Strona główna Temat dnia Przygotowania do przenosin

Przygotowania do przenosin [FOTO]

12

Pełną parą idą prace przy adaptacji budynków na nową siedzibę IV LO w Świdnicy. Szkoła od 1 września będzie się mieściła przy ulicy Kościelnej.

Zakres prac obejmuje malowanie, odświeżanie, wymianę wykładziny, montaż dodatkowych punktów sanitarnych w budynku B, do niedawna stanowiącym integralną część III LO. Prace także trwają w budynku internatu, gdzie w części parterowej znajdzie się biblioteka i pomieszczenia administracyjne. Remont i wyposażenie mają kosztować ok. 200 tysięcy złotych.

Przypomnijmy. Z inicjatywy starosty świdnickiego Rada Powiatu podjęła uchwałę o przeniesieniu IV LO z budynku przy ulicy Strzelińskiej właśnie na Kościelną. Decyzja wywołała liczne protesty uczniów, rodziców, a także opozycyjnych radnych. Poseł PiS-u, Anna Zalewska, przekonuje, że decyzja została podjęta w sposób podstępny, niezgodny z prawem i szkodliwy dla młodzieży. Jednym z ubocznych efektów konfliktu jest zmiana na stanowisku dyrektora III LO. Wieloletni szef placówki, Ryszard Skórka, otwarcie sprzeciwiał się umieszczaniu obu szkół przy ulicy Kościelnej. Zastąpi go Krzysztof Frączek, dotychczas nauczyciel j. polskiego w III LO.

Budynek przy ulicy Strzelińskiej został wystawiony na sprzedaż. Przetarg w sierpniu.

Poprzedni artykułZerwane konary, zalana apteka i przychodnia
Następny artykułZwycięstwa gości z Wrocławia i Bolesławca