Strona główna Sport Piłka nożna Porażka Polonii w sparingu z AKS-em

Porażka Polonii w sparingu z AKS-em

0

Po trzech meczach kontrolnych bez porażki przyszedł czas na pierwszą przegraną Polonii Świdnica w okresie przygotowawczym. W sparingu z IV-ligowym AKS-em Strzegom lepsi okazali się goście wygrywając 3:1.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Po dobrym rozegraniu piłki i błędzie obrony Polonii Kota już w 3. minucie pokonał Borkowski. Z przebiegu gry nie widać było, że to świdniczanie grają w wyższej lidzie, bo w miarę upływu czasu to AKS zyskiwał coraz większą przewagę. Polonia kompletnie nie potrafiła znaleźć swojego rytmu gry. Po kilkunastu minutach gry Jaros miał bardzo dobrą sytuację, jednak jego strzał z ostrego kąta pewnie wybronił Kretkowski. W 30. minucie strzegomianie podwyższyli na 2:0. Kolejne nieporozumienie w szeregach obronnych biało-zielonych wykorzystał Traczykowski i silnym strzałem zza pola karnego zdobył drugą bramkę. Chwilę później Morawski uderzył metr nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy niewiele się już działo, do przerwy AKS prowadził 2:0.

Na początku drugiej połowy Poloniści mieli doskonałą okazję na zdobycie bramki. Rezerwowy bramkarz AKS-u Trawka stracił piłkę w polu karnym. Przejął ją Klimczak, ale z bliskiej odległości strzelił prosto w golkipera. Chwilę później ten sam zawodnik wykazał się już lepszą skutecznością. Napastnik Polonii wykorzystał dobre dogranie ze skrzydła i lekkim plasowanym strzałem zdobył kontaktowego gola dla świdnickiej drużyny. W 65. minucie Woźniak strzelał z piątego metra, ale świetną interwencją popisał się Kot. W kolejnych akcjach ewidentnie było widać, że po intensywnej pierwszej połowie piłkarze AKS-u powoli opadają z sił i nie wytrzymują tego spotkania kondycyjnie. Dużo więcej z gry miała Polonia. W 80. minucie groźnie uderzył Lato, ale Trawka popisał się dobrą obroną. Pięć minut później Burszta popełnił jednak poważny błąd w obronie, Traczykowski stanął oko w oko z Kotem podwyższając wynik na 3:1 dla gości. W końcówce Furmankiewicz próbował zmniejszyć straty, ale będąc w dobrej sytuacji uderzył minimalnie niecelnie. W efekcie Polonia odniosła pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym ulegając AKS-owi Strzegom 1:3.

Polonia Świdnica – AKS Strzegom 1:3 (0:2)

Polonia: Kot, Skrypak, P. Salamon, Lato, Luber, Fojna, G. Borowy, Kukla, Marcin Morawski, Sz. Borowy, Jaros oraz Burszta, M. Salamon, Pietrzykowski, Furmankiewicz, Kalka, Osienieńko, Miętkiewicz, Klimczak

AKS: Kretkowski, Traczykowski, Adham, Sudoł, Marszałek, Domaradzki, Dudka, Dobrowolski, Buryło, Borkowski, Woźniak oraz Trawka, Pospiszyl, Rek, Radom, Bodniewicz, Lewandowski, Wiśniewski