Strona główna Bez kategorii Co to, gdzie to? Zagadka nr 53

Co to, gdzie to? Zagadka nr 53 [KONKURS]

0

Ze wskazaniem miejsca, gdzie zostało wykonane zdjęcie z ubiegłotygodniowej zagadki, Czytelnicy Swidnica24.pl nie mieli problemu. Za odpowiedź nagradzamy panią Bogumiłę Rataj, do której trafia zaproszenie na dowolnie wybrany film do świdnickiego kina Cinema 3D. Zanim przedstawimy rozwiązanie, kolejna zagadka.

Zagadka nr 53:

Nikomu nie życzymy, by musiał odwiedzać to miejsce. Gdzie zostało zrobione zdjęcie, jaka jest historia obiektu? Nagroda czeka na autora najciekawszej odpowiedzi.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 2 sierpnia, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 53”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Pod odpowiedzią należy podać źródła, z jakich Państwo korzystali. Zwycięzca zostanie ogłoszony 2 sierpnia na portalu Swidnica24.pl. Kolejna zagadka za tydzień w sobotę. Zapraszamy do zabawy.

Odpowiedź Bogumiły Rataj na zagadkę nr 52:

To tajemnicze miejsce znajduje się  w Świdnicy przy ul.Łukasińskiego 49 na terenie cmentarza komunalnego.

Jest to cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Cerkiew została zaadoptowana w latach 70 tych XX w. z kaplicy cmentarnej. Budowla jest murowana wzniesiona w stylu neoromańsko- bizantyjskim. W 2005 r.została gruntownie wyremontowana. Korzystałam z internetu.

Poprzedni artykułKurtyna wodna na Rynku
Następny artykułPorażka Polonii w sparingu z AKS-em