Strona główna Temat dnia Ostatnie chwile starego wiaduktu

Ostatnie chwile starego wiaduktu

20

Lada moment zniknie kamienno-ceglana konstrukcja na styku ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców. Choć prace oficjalnie rozpoczęły się na początku lipca, dopiero od kilku dni w tym miejscu pracuje ciężki sprzęt i trwa rozbiórka.

Starą konstrukcję zastąpi nowoczesne, blaszane rozwiązanie. Pod półkolistym wiaduktem znajdzie się miejsce na poszerzoną jezdnię, chodniki dla pieszych i ścieżkę rowerową. W tej chwili wąski przejazd wymusza ruch jednokierunkowy, a dla pieszych praktycznie nie ma miejsca. Dlaczego wybór padł na blaszak? – Zastosowanie takiej konstrukcji na stosunkowo wąskim terenie było najlepszym rozwiązaniem, co więcej o ok. 30 procent tańszym w porównaniu z tradycyjną technologią – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. – Dodatkowo widoczne elementy zostaną powleczone elastyczną powłoką w kolorze jasnopopielatym. Jesteśmy przekonani, że realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a estetyka będzie na korzyść w porównaniu z innymi wiaduktami, które można zobaczyć w Świdnicy.

Całość projektu  będzie kosztowała 3,55 mln zł, w tym  dofinansowanie unijne ok. 2,1 mln zł. Prace mają się zakończyć w grudniu tego roku.

Poprzedni artykułDzieci stworzą swój świat
Następny artykułZniszczyli nowy płot