Strona główna Wydarzenia Dzieci stworzą swój świat

Dzieci stworzą swój świat

0

Już za kilka dni Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zamieni się w „Miasto Dzieci – Miasto Sztuki”. Każdy maluch może włączyć się do zabawy, a udział w zajęciach jest darmowy.

  ,,Miasto Dzieci-Miasto Sztuki” to projekt, który uczy dzieci obcowania z szeroko pojętą kulturą. W budynkach muzeum, a także w zabytkowych wagonach oraz w wypożyczonych drewnianych domkach powstaną instytucje kulturalne (teatr, kino, szkoła tańca, szkoła śpiewu, redakcja, studio filmowe, galeria sztuk pięknych, szkoła wizażu, cukiernia), które stanowią namiastkę rzeczywistego miasta. Projekt przeznaczony jest dla 200 dzieci w wieku od 7 do 14 lat Forma projektu pozwala na to, by dzieci uczyły się poprzez zabawę i działania artystyczne, daje też szanse na odkrywanie nowych pasji i rozwijanie talentów.

Celem ,,Miasta Dzieci-Miasta Sztuki” jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania sztuką. Pomagają nam w tym wolontariusze, studenci różnych uczelni artystycznych oraz profesjonaliści. Pomagają oni uczyć dzieci jak zrozumieć sztukę i czerpać z niej przyjemność. Istotą projektu jest to, że najuboższym dzieciom oferujemy aktywną i interesującą dydaktyczną formę spędzania wakacji, na które ich rodziców często nie stać – tłumaczą organizatorzy.

Projekt ten stał się imprezą cykliczną i w 2013 roku będzie organizowany już po raz szósty. Jest on pozytywnie postrzegany , czego dowodem jest przyznanie w 2012 roku nagrody Świdnicki Gryf.

 

„Miasto Dzieci-Miasto Sztuki” rozpoczynamy codziennie od godz. 10 00, a kończymy o 15 00, wstęp dla dzieci jest bezpłatny.

Poprzedni artykułWygrana Zjednoczonych w drugim sparingu
Następny artykułOstatnie chwile starego wiaduktu