Strona główna Kultura „Okiem Młodych” czeka na wolontariuszy

„Okiem Młodych” czeka na wolontariuszy

2

Najciekawsze i najnowsze filmy dokumentalne, współpraca z najważniejszymi polskimi dokumentalistami i działaczami świata filmu  (Paweł Łoziński, Mikołaj Jazdon, Tomasz Wolski czy Jacek Bławut – to tylko część twórców, którzy w ostatnich latach odwiedzili Świdnicę), pomoc przy organizacji wystawy plakatów filmowych – zebranych specjalnie przez Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy, współpraca w grupie międzynarodowej młodzieży, cenne doświadczenie przy współtworzeniu wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim – atmosfera nie do podrobienia – to wszystko – i wiele więcej – czeka na wolontariuszy szóstej edycji Festiwalu „Okiem Młodych”. Impreza będzie miała miejsce w dniach 19 – 22 września 2013.

Nabór na wolontariat do tegorocznej edycji rozpoczyna się w poniedziałek, 15 lipca 2013 i potrwa do 31 lipca 2013. O wynikach naboru poinformujemy mailowo do 7 sierpnia 2013. Każdy z wolontariuszy zostanie odpowiednio przeszkolony i będzie miał okazję sprawdzić się w różnorodnych zadaniach przy organizacji wydarzeń kulturalnych.

Aby zostać częścią festiwalowej ekipy wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.okiemmlodych.pl w zakładce ,,Do pobrania” i przesłać go na adres [email protected], z dopiskiem WOLONTARIAT.

Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy to impreza, podczas której prezentujemy najciekawsze i najnowsze kino dokumentalne. Chcemy, żeby pokazywane filmy stanowiły punkt wyjścia do dyskusji o zagadnieniach ważnych dla współczesnego świata. Perspektywa, z której patrzą na rzeczywistość młodzi twórcy jest świeża, często bezkompromisowa i odważna, dlatego oddajemy głos młodemu pokoleniu dokumentalistów.

Festiwal „Okiem Młodych” skierowany jest zarówno do świdniczan, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o kinie i aktualnych problemach globalnych, jak i do przedstawicieli świata filmu. Świdnicki festiwal jest przestrzenią spotkań pasjonatów kina dokumentalnego, niezależnie od wieku i poziomu wiedzy. Trzon festiwalu stanowi konkurs na najlepszy film krótkometrażowy twórców do 30. roku życia.

Na Festiwal zapraszają: Świdnicki Ośrodek Kultury, Liga Kobiet Polskich, k. w Świdnicy, Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy i Wrocławska Fundacja Filmowa.

inf. organizatorzy

 

 

Poprzedni artykułOpowieści o świdnickim nietoperzu [KONKURS]
Następny artykułJak płacić za śmieci?