Strona główna Wydarzenia Świebodzice Letni rekord krwiodawstwa

Letni rekord krwiodawstwa

1

Aż 74 osoby przyszły we wtorek, 30 lipca, do Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, by oddać krew. Mimo sezonu urlopowego i upalnej pogody świebodziczanie nie zapomnieli o tych, którzy potrzebują bezcennego leku, szczególnie w okresie wakacyjnym. Dzięki temu udało się zebrać aż 27 litrów krwi, która uratuje życie wielu osobom – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Z pewnością dodatkową motywacją była nagroda niespodzianka, którą ufundował burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. Wszystkie osoby, które tego dnia oddały krew – a mogło to zrobić ostatecznie 60 krwiodawców, miały szansę wygrać upominek o wartości 700 zł. Wystarczyło wypełnić kupon, pod koniec akcji nastąpiło losowanie i wręczenie nagrody przez fundatora. Szczęśliwym posiadaczem aparatu fotograficznego stał się  Sebastian Falkman ze Świebodzic.

– Ale niespodzianka tym bardziej, że pierwszy raz oddaję krew – przyznał wylosowany. – To bardzo miłe, z pewnością będą tu częstym gościem, bo atmosfera jest wyjątkowa.Wszyscy, którzy pozostali do zakończenia akcji otrzymali jeszcze pamiątkowe koszulki z logo miasta.

– Gdyby tak każdy samorząd propagował krwiodawstwo, nie byłoby problemu z krwią – wzdychała Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. – W Świebodzicach na każdej zbiórce mamy stałą liczbę oddających krew i to bardzo cieszy. Ale dzisiejsza akcja to prawdziwy rekord, jestem bardzo zadowolona. W trakcie lipcowej zbiórki Świebodzicki Klub Krwiodawców zbierał deklaracje członkostwa w organizacji.

Kolejne zbiórki odbędą się w październiku i grudniu. Jak zawsze jej organizatorami są: Urząd Miejski w Świebodzicach, Paweł Bobrowski oraz RCKiK w Wałbrzychu.

Poprzedni artykułPotrącił pieszą i uciekł
Następny artykułBił na śmierć