Strona główna 112 Bił na śmierć

Bił na śmierć

8

20 ran tłuczonych głowy naliczył biegły sądowy u 72-latki. Kobieta nie miała szans na przeżycie. Jej oprawcy grozi od 12 lat więzienia do dożywocia. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu Ukraińcowi, któremu zarzuca zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do tragedii doszło w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Kraszowickiej w Świdnicy, w którym wraz ze swoją ofiarą mieszkał Ukrainiec.- Dom jest bardzo zaniedbany, nie ma toalety. Bardzo często dochodziło tu do alkoholowych libacji – mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy. – W nocy z 12 na 13 marca 2013 roku doszło do awantury. Konkubent wpadł w złość, gdy kobieta oddała mocz do miski z praniem, które Andrzej C. przygotował. Zaczął ją bić po głowie kulą ortopedyczną, a potem pogrzebaczem i trzonkiem siekiery, doprowadzając do rozległych obrażeń. Później wyszedł z domu. O okolicznościach opowiedział podczas eksperymentu na miejscu zdarzenia i potwierdził je podczas składanych  w prokuraturze zeznań. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zwłoki kobiety 13 marca po południu znalazła opiekunka społeczna. – Jeszcze tego samego dnia policjanci odszukali mężczyznę i doprowadzili do komendy – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Andrzej C. ma 50 lat i pochodzi z Ukrainy. Od 27 lat mieszka w Polsce bez żadnych dokumentów. Ma status bezpaństwowca. Do zakończenia procesu pozostanie w areszcie.

asz

Poprzedni artykułLetni rekord krwiodawstwa
Następny artykułTurniej Drużyn Podwórkowych zakończony