Strona główna Sport Inne Festiwal szachowy w Żarowie

Festiwal szachowy w Żarowie

0

Po raz pierwszy w Żarowie rozegrano Festiwal Szachowy. Przy szachownicach pojawiło się 37 zawodników „królewskiej gry” nie tylko z Dolnego Śląska. Na liście startowej zobaczyliśmy aż czterech graczy z rankingiem ELO powyżej 2000 punktów.

 

Organizatorzy GLKS Goniec Żarów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zaproponowali poważną imprezę szachową na lato, która rozegrana została w formule open oraz turnieju juniorów. Po pięciu dniach ciekawej rywalizacji w grupie seniorów zwyciężył Piotr Sabuk (ASSz Miedź Legnica) przed faworytem Wiesławem Janochą (ASSz Miedź Legnica) oraz Pawłem Kowalczykiem (WOK Wałbrzych). Najlepszym zawodnikiem gospodarzy – Gońca Żarów został Daniel Damian, który uplasował się na 5. pozycji.

W turnieju juniorskim prowadzono rywalizację w czterech kategoriach. Do lat 16 zwyciężył Maciej Czemerzyński (KSz Gambit MDK Świdnica), do lat 14 Patryk Orzłowski (ASSz Miedź Legnica), do lat 12 Radosław Dytman (MUKS MDK Fabryczna Wrocław), a do 10 Marek Barabasz (GLKS Goniec Żarów). – Festiwal Szachowy to pierwsza nasza tego typu inicjatywa, dotychczas organizowaliśmy głównie turnieje jednodniowe – mówi Artur Adamek, prezes Gońca Żarów. – Mamy nadzieję, że Festiwal wpisze się już na stałe do kalendarza szachowego i liczymy na stale zwiększającą się frekwencję uczestników – dodał.

Poprzedni artykułZniszczyli nowy płot
Następny artykułBilety lotnicze mają właściciela! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]