Strona główna Sport Piłka nożna Chłopaki z Branży najlepsi w ŚWLPN

Chłopaki z Branży najlepsi w ŚWLPN

0

Zakończyła się II edycja Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej organizowana przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. W sobotę rozgrywane były mecze o miejsca 6-8. Tego dnia rywalizację wygrała drużyna Hopaki, która w klasyfikacji końcowej zajęła ostatecznie szóste miejsce, siódma lokata przypadła FC Flota Świdnica, stawkę zamknęła Iskra Engels. W niedzielę o mistrzostwo ŚWLPN walczyło pięć drużyn.

Poziom był bardzo wysoki, na boisku nie brakowało efektownych zagrań. Na finiszu pierwsze miejsce w turnieju „padło łupem” Chłopaków z Branży, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Nagrody w mistrzowskiej drużynie otrzymali: Patryk Salamon (wyróżniający się zawodnik) oraz Jakub Dec (najlepszy gracz turnieju). Drugą pozycję zajęła drużyna K- Team Singel i Zwierzaki, w której wyróżniającą się postacią był Kamil Kukla – król strzelców tegorocznej edycji ŚWLPN (13 bramek). Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie Darboru, która mimo stosunkowo młodego składu potrafiła nawiązać walkę ze swoimi starszymi kolegami. Na wyróżnienie z ekipy Darboru zasłużyli: Kacper Matwiejko i Przemysław Osienieńko. Czwarte miejsce zajął Orzeł, w którego składzie grał Arkadiusz Łysoń do samego końca walczący o tytuł króla strzelców. Na ostatnim piątym miejscu w wielkim finale znalazł się FC Adidas Reaktywacja. Po zakończeniu  meczów nagrody dla wszystkich drużyn wręczył organizator Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej Wiesław Żurek wraz z Lechem Stankiewiczem, prezesem MKS-u Świdnica. Organizatorzy mogli liczyć także na pomoc wiceprezydenta Świdnicy Ireneusza Pałaca, który poprowadził kilka spotkań w roli arbitra.

Na starcie rozgrywek stanęła blisko setka młodych, utalentowanych piłkarzy podzielonych na osiem drużyn. Oglądaliśmy wiele niezwykle ciekawych i stojących na wysokim poziomie spotkań. Cieszy walka i zaangażowanie w grę tych młodych piłkarzy, najważniejsze jest jednak to, że uczestnicy spędzili ten czas w sposób aktywny. Druga edycja dobiegła końca, zwyciężyli faworyci, ale wszystkim zespołom należą się słowa uznania – opowiada Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Kiedy na boisku do piłki nożnej toczyła się walka o mistrzostwo ligi, pięć drużyn rywalizowało o zwycięstwo w turnieju streetballa zorganizowanym przez Mateusza Tworzydło. Drużyny grały systemem każdy z każdym z rundą rewanżową. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Zawiszów w składzie: Radosław Rogacz, Mateusz Krystosiak, Krzysztof Gefert. MVP turnieju został wybrany: Kamil Ozga, któremu nadano nowy pseudonim „Mr Killer Crossover„

Organizatorzy składają podziękowania Pani Violettcie Skibickiej, dyrektor SP 6 w Świdnicy za wszelką przychylność w organizacji turniejów.