Strona główna Wydarzenia Będzie lotnisko w Świebodzicach?

Będzie lotnisko w Świebodzicach?

19

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył 150 tys. złotych na opracowanie dokumentacji budowy lotniska w Świebodzicach w powiecie świdnickim. Dotacja pochodzi z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2013. 

Lądowisko w Świebodzicach

W piątek, 19 lipca, o planach budowy lotniska w Świebodzicach będą rozmawiać na Zamku Książ: Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, Jarosław Wróblewski, wiceprezes zarządu Spółki Port Lotniczy Wrocław S.A., Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha oraz Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

***

Aby świebodzickie lotnisko mogło powstać konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Szacowany koszt takiego opracowania to 200 tys. zł. Z budżetu województwa pochodzi 75% tych środków. Resztę dołoży gmina Świebodzice. Koszt budowy lotniska szacuje się wstępnie na ok. 17 mln złotych.

Przygotowana dokumentacja techniczna będzie podstawą do ubiegania się o środki pochodzące z programów europejskich w ramach nowego okresu programowania na lata 2014-2020. Realizacja projektów z zakresu infrastruktury lotniskowej zapisana jest też w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020. Projekty te w znaczący sposób mają poprawić infrastrukturę komunikacyjną regionu i przyczyniać się do jego rozwoju.

Poprzedni artykułŚwidniczanie medalistami mistrzostw świata!
Następny artykułSamochody kontra place zabaw