Strona główna Sport Inne Zebrali doświadczenie w Solinie

Zebrali doświadczenie w Solinie

1

Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w składzie: Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik zajęła dwunaste miejsce w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach, które odbyły się w Solinie. Do rozgrywek przystąpiło 25 ekip z całej Polski. Najlepszą szkołą okazało się I Liceum  Ogólnokształcące z Suwałk.  Najlepszym naszym zawodnikiem został Przemysław Borowski, który indywidualnie zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy.

 

Spędziliśmy w województwie podkarpackim cztery dni. Mieszkaliśmy w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym, w którym każdy zawodnik miał do dyspozycji basen, halę sportową, stoły do tenisa stołowego i bilard. Dodatkowymi atrakcjami były: rejs statkiem po jeziorze Solińskim, przejście po zaporze solińskiej, a także cudowne krajobrazy gór i lasów, które otaczały ośrodek. Doświadczenie, które zebraliśmy podczas rozgrywanych partii powinno zaowocować w następnych turniejach i mistrzostwach Polski, na które planujemy pojechać w następnym roku szkolnym – wyznał Bartosz Stelmasik.

Dyrekcja II LO dziękuję Panu Andrzejowi Borowskiemu za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu oraz Panu Zygmuntowi Worsie – staroście świdnickiemu, za zapewnienie dojazdu drużyny na zawody.

Poprzedni artykułPiłkarski weekend – wyniki
Następny artykułBędą zmiany w Strefie Płatnego Parkowania