Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zaśpiewali Krawczyk i TSA

Zaśpiewali Krawczyk i TSA [FOTO]

5

Miniony weekend upłynął świebodziczanom pod znakiem święta miasta. Jak co roku na stadionie przy ul. Rekreacyjnej można było spędzić czas z całą rodziną. Bo dla każdego przygotowano coś ciekawego – dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, wesołe miasteczko, dla starszych stoiska gastronomiczne i oczywiście występy artystyczne oraz koncerty gwiazd – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Jak zawsze prezentowały się przedszkolaki i uczniowie ze świebodzickich szkół, wystąpił także miejski Chór Akord oraz Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Do tańca porwały zumbujące panie, rytmy disco w wykonaniu zespołu Basta a mocne, rockowe brzmienie zaserwował zespół Strain. W niedzielne popołudnie sporą dawkę humory dostarczyli sympatyczni kabareciarze z Kabaretu Młodych Panów.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie odrestaurowanych murów obronnych przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tegoroczne gwiazdy Dni Świebodzic zdecydowanie trafiły w gusta mieszkańców miasta. Podczas sobotniego koncertu Krzysztofa Krawczyka i niedzielnego występu legendarnego TSA na stadionie były tłumy widzów.

Krzysztof Krawczyk zaśpiewał swoje największe przeboje, takie jak „Parostatek”, „Jak minął dzień”, sporo nowszych piosenek – „Bo jesteś Ty” i obowiązkową „Mój przyjacielu”. Niemal po każdej piosence pozdrawiał mieszkańców i w zabawny sposób przekomarzał się z resztą zespołu. Był także obowiązkowy akcent „rodzinny” – romantyczny taniec z towarzysząca artyście żoną Ewą do piosenki „Bo jesteś ty”. Publiczność nagradzała każdy utwór gorącymi brawami i nie obeszło się bez bisów.

Równie energetycznie było w niedzielę podczas koncertu TSA. Na występ swoich idoli przyjechało sporo fanów z okolicznych miast. Marek Piekarczyk i równie charyzmatyczny Andrzej Nowak z kolegami dali prawdziwy pokaz tego, jak się gra dobrą, mocną muzykę. Publiczność szalała i śpiewała razem z artystami, a na legendarnym utworze „51” zapłonęły zapalniczki. Zespół bisował aż trzy razy.

Organizatorem tegorocznych Dni Świebodzic był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Zdjęcia UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułMiasto w kadrze [FOTO]
Następny artykułOddaj krew, uratuj życie