Strona główna Wydarzenia Świdnica Sześćdziesiąt lat razem

Sześćdziesiąt lat razem [FOTO]

8

– Państwo jesteście z tych czasów, kiedy coś się psuło, to się to naprawiało, a nie wyrzucało – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica podczas uroczystości złotych i diamentowych godów.

Państwo Irena i Stanisław Maliszewscy  60 lat temu zawarli związek małżeński

W sobotę, 29 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego miały miejsce  uroczystości jubileuszowe sześciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych pięć par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu gminy Świdnica.

Dzisiejszy dzień przekonuje nas o prawdziwości słów, iż miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej jej dajemy, tym więcej otrzymujemy. Sześć par – dwanaście osób, dzięki swojej wytrwałości w dochowaniu złożonej obietnicy: miłości, szacunku i oddania, zgromadziło na tej sali tak wiele osób i wszyscy jesteśmy świadkami Waszej prawdy o wielkości rodziny, którą stworzyliście – mówiła podczas uroczystości Dorota Kruźlak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Wśród dostojnych jubilatów znalazła się jedna para, która obchodziła diamentowe gody. Państwo Irena i Stanisław Maliszewscy związek małżeński zawarli 60 lat temu. Swoje święto wczoraj obchodzili również Krystyna i Marian Gołębiewscy, którzy obchodzili 59 rocznicę ślubu. Natomiast złote gody świętowali Krystyna i Jan Kasprzakowie, Janina i Jan Frajny, Teresa i Tadeusz Krajewscy, Krystyna i Antoni Gąsiorowie.

 Uroczystości uświetnił Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”.

tepe

Poprzedni artykułŚKPR poznał terminarz
Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie 2013: Nagroda miesiąca