Strona główna Kultura Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

7

Popijając poranną kawę przeczytałem dziś w Internecie, że przez 173 dni w roku pracujemy na rzecz państwa. Dla porównania, przeciętny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych pracuje na rzecz swojej ojczyzny zaledwie 99 dni, z kolei w Norwegii na podatki pracuje się 208 dni w ciągu całego roku. Irytujące, prawda?

Na taki stan rzeczy nie mamy, niestety, wpływu, dlatego nie warto zaprzątać sobie tym głowy. Lepiej zaplanować nadchodzący weekend a uwierzcie mi, będzie się działo. Jak zawsze przedstawiamy imprezowe propozycje i tylko od Was zależy, jak dobierzecie składniki potrzebne do przyrządzenia weekendu na gorąco.

 ***

Jak zawsze w piątek polecamy kino. Tym razem w Cinema3D dwie świetne premiery i jedna przedpremiera. Brzmi zachęcająco?

Nazwa: Bling Ring

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 21.06.2013 / godzina: 19:30 i 21:30

Wstęp: Bilet normalny  18 zł, ulgowy 16 zł

Film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką. Opowiada o grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd.

W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia.

 

Nazwa: Iluzja

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 21.06.2013 / godzina: 17:15

Wstęp: Bilet normalny  18 zł, ulgowy 16 zł

 Czwórka utalentowanych iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się… w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie byłego iluzjonisty, który stał się demaskatorem wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością, co najmniej o kilka kroków.

Gratka dla miłośników pokazów magii oraz iluzji. Przed projekcją filmu na żywo będziemy mogli podziwiać iluzjonistę – Macieja Eszwowicza.

 Nazwa: Człowiek ze stali

Miejsce: Świdnica, Cinema3D

Data i godzina: 21.06.2013 / godzina: 19:15 i 22:15

Wstęp: Bilet normalny  18 zł, ulgowy 16 zł

Młody chłopiec dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.

***

Nazwa: ŚWIĘTO DZIKA – Dzik na szlaku Cysterskim w Świdnicy

Miejsce: Świdnica, Rynek

Data i godzina: 22-2306.2013 / godzina: 11:00

Wstęp:  Wolny

W sobotę na Świdnickim rynku startuje Święto Dzika. Centrum miasta będzie pełne bezpłatnych atrakcji dla dzieci – pojawią się dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, żywe dziki, puchacze, sokoły i kucyki. Dziedziniec przy wieży ratuszowej stanie się centrum rodzinnej rozrywki. W sobotę, 22 czerwca w Rynku będą się prezentować myśliwi i leśnicy z Lasów Państwowych. Szereg atrakcji przygotowanych dla dzieci i dorosłych zajmą trzy pierzeje Rynku. Przed sceną od godziny 11.00 uczestnicy imprezy będą mogli otrzymać sadzonkę, zobaczyć na żywo dziki w zagrodzie. Niedziela, 23 czerwca odbędzie się pod hasłem średniowiecznej wioski rycerskiej. Zobaczymy pokazy tańców z epoki, turniej walk rycerskich, w którym mieszkańcy i turyści będą mogli uczestniczyć, usłyszymy średniowieczną muzykę na żywo. Będzie okazja do strzelania z łuku oraz obejrzenia uzbrojenia rycerskiego.

Szczegółowy plan imprezy znajdziecie tu http://swidnica24.pl/swieto-dzika-z-atrakcjami-dla-rodzin/

***

Nazwa: Dni Świebodzic

Miejsce: ul. Rekreacyjna (Stadion OSiR) – Świebodzice

Data i godzina: 22-23.06.2013 / godzina: 14:00

Wstęp:  Wolny

Świebodzice jak co roku zapraszają na Dni miasta. W tym roku nie zabraknie dobrej muzyki i atrakcji, więc warto się pojawić. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk i zespół TSA. W programie imprezy również dyskoteka pod gwiazdami, Kabaret Młodych Panów, gwiazda muzyki Disco Polo „Basta” oraz zespół Strain.

 ***

 Nazwa: Noce Kościołów

Data i godzina: 22-23.06.2013 / godzina: 14:00

Wstęp:  Wolny

Katolickie Radio Rodzina już kolejny raz zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Noce Kościołów”.  Podczas wieczornych spotkań wygłoszonych będzie wiele ciekawych prelekcji, prowadzone będą debaty, dyskusje, będzie możliwość obejrzenia różnych wystaw, posłuchania pięknej muzyki, a także spotkania się z wieloma osobistościami ze świata kultury i sztuki, mediów, sportu i Kościoła.

W programie:

kościół pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Wałbrzyska 41

22 czerwca 2013, godz. 18.00

XXX rocznica wizyty bł. Jana Pawła II

Na Dolnym Śląsku. 1983-2013

Msza św. dziękczynna za pielgrzymki bł. Jana Pawła II  oraz o rychłą kanonizację

Po Mszy św. spotkanie autorskie z Katarzyną Łaniewską

Recital poezji „Ziemia trudnej jedności”

ŚWIDNICA

kościół pw. św. Józefa, ul. Kotlarska

23 czerwca 2013, godz. 20.00

Wykład: „Pęknięta katedra? Między wiarą a kulturą”

Red. Szymon Babuchowski („Gość Niedzielny”)

Po wykładzie koncert:

Świdnicki Kwartet Smyczkowy im. H. Wieniawskiego

W.A. Mozart – Kirchensonate KV 245, A. Corelli – Concerto grosso op. 6 VIII

H.M. Górecki – „Już się zmierzcha” – muzyka na kwartet smyczkowy

J.S. Bach – Toccata i fuga d-moll w transkrypcji na Kwartet smyczkowy

J.S. Bach – Aria na strunie G, A.Vivaldi – koncert skrzypcowy „Lato”

 ***

Niedziela będzie również muzyczna i rozrywkowa. W Strzegomiu podczas Dni Granitu zagra Doda, Bayer Full i Francesco Napoli.

Nazwa: Dni Granitu

Miejsce: Strzegom, Rynek

Data i godzina: 22-23.06.2013 / godzina: 10:00

Wstęp:  Wolny

Tegoroczny program obchodów Święta Granitu Strzegomskiego jest bardzo ciekawy.  W sobotę przewidziano masę atrakcji dla mieszkańców, ale przede wszystkim coś dla ucha i oka. Koncert zespołu Bayer Full i Francesco Napoli. W niedzielę natomiast odbędzie się Regionalna Giełda Minerałów i otwarcie Izby Tradycji Ziemi Strzegomskiej. Finałem będzie występ Dody dla publiczności ze Strzegomia.

***

Po gorących, upalnych chwilach pogoda postanowiła przystopować. To chyba dobrze. Moment oddechu przyda się każdemu. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, kryzysu gospodarczego, pływów morskich i występowania bobrów na terenach miejskich, spędźmy zbliżający się weekend tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Uśmiechu życzę!

 

MJ

Poprzedni artykułJak pracuje mój parlamentarzysta?
Następny artykułAbsolutorium dla burmistrza