Strona główna Sport Jeździectwo Strzegom Horse Trials w strugach deszczu

Strzegom Horse Trials w strugach deszczu [VIDEO]

0

Zwycięstwem Sary Algotsson-Ostholt w konkursie CI long 3* zakończyły się zawody Strzegom Horse Trials. Ze względu na fatalne warunki pogodowe konkurs Pucharu Narodów nie został ukończony. W sumie rozegrano trzy z zaplanowanych pięciu międzynarodowych konkursów, w tym CI long 3*. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów rozgrywanych na hipodromie w Morawie, daje kwalifikacje do startu w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Najlepszy wynik w tym konkursie zdobyła reprezentantka Szwecji Sara AlgotssonOstholt, aktualna wicemistrzyni olimpijska. Zawodniczka dosiadająca 9-letnię klacz Reality 39 po bezbłędnie przejechanym parkurze awansowała z drugiego miejsca i z ostatecznym wynikiem 55, 40 punktów karnych wygrała konkurencję.

Drugie miejsce i wynik 61,20 punktów karnych należy do Niklasa Lindbäcka ze Szwecji. Zawodnik na klaczy Cendrillon prowadził po crossie, po błędach na parkurze spadł na drugą pozycję. Ostatnie miejsce na podium wywalczył kolejny reprezentant Szwecji Johan Lundin startujący na wałachu Johnny Cash. Zawodnik uzyskał najlepszy wynik na crossie, jednak słabsze noty z ujeżdżenia i zrzutka na parkurze uplasowały go ostatecznie na 3. pozycji. Jedyny startujący w tym konkursie zawodnik z Polski – Paweł Warszawski w barwach klubu LKJ „Gabon” Walewice, zdecydował się zrezygnować z ukończenia próby terenowej po wyłamaniu dosiadanej przez niego klaczy Hatteria na przeszkodzie numer 10. W konkursie CI long 3*. wystartowało 35 zawodników, ukończyło 19.

W piątek rozstrzygnięto dwa międzynarodowe konkursy. Rywalizacja w konkursie CI short 1*, w którym startują jeźdźcy na młodych koniach zakończyła się zwycięstwem Franziski Roth. Reprezentantka Niemiec dosiadająca 10-letniego wałacha Emiljo prowadzenie objęła już w konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy na parkurze i podczas próby terenowej pozwoliły jej na utrzymanie pozycji liderki i z wynikiem 37,20 pkt. karnych zapewniły zwycięstwo. Drugie miejsce i 42,70 punktów karnych uzyskał Szwajcar Felix Vogg na koniu Glenn Grant 5. Trzecią lokatę objęła Włoszka Alice Bertoli na klaczy Helly Hop z ostatecznych wynikiem 45 pkt. karnych. Polski zawodnik Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) startujący na klaczy Pasja znalazł się tuż za podium. Po dobrych notach otrzymanych za przejazd parkuru awansował z 12. na 4. pozycję z wynikiem 45,90 pkt. karnych.

W drugim rozstrzygniętym w piątek konkursie CIC short 2* zwyciężyła Finka Sanna Siltakorpi dosiadająca 8-letniego wałacha Bofey Bridge. Drugą lokatę objął Dirk Schrade, aktualny złoty medalista olimpijski w rywalizacji drużynowej. Dosiadając 7-letniego wałacha Cisko A uzyskał wynik 47,30 punktów karnych. Ostatnie miejsce na podium zajął również reprezentant Niemiec Andreas Ostholt na swoim doświadczonym 19-letnim koniu Castell 4. Najlepszą lokatę wśród polskich zawodników wywalczył Aleksander Kadłubowski na ogierze Devin du Maury. Para uzyskała wynik 57,00 punktów karnych i 12. pozycję w rankingu.

/Strzegom Horse Trials/

Poprzedni artykułTaki Dzień Dziecka to rozumiem! [FOTO]
Następny artykułDeszcz sprawia kłopoty