Strona główna Wydarzenia Świdnica Koniec wstydu przed podróżnymi?

Koniec wstydu przed podróżnymi? [FOTO]

21

Mimo że budzi zastrzeżenia przewoźników, coraz bardziej widoczne Centrum Przesiadkowe daje nadzieję, ze Świdnica przestanie wstydzić się przed podróżnymi. Prace przy kolejnym etapie inwestycji, która ma uporządkować dotychczasowy chaos w międzymiastowej komunikacji, idą pełną parą. O Świdnicy przypomniało sobie także PKP. Odnawiany jest budynek nastawni i przejście podziemne pod ulicą Komunardów.

Do 27 czerwca ma się zakończyć modernizacja Dworca Świdnica Miasto. Po drugiej stronie torów remontowany jest budynek, w którym schronienie znajdą oczekujący na autobusy podmiejskie i międzymiastowe. Widać już także szkielet zadaszenia peronów dla autobusów. Wkrótce ruszy budowa dodatkowego tunelu podziemnego między dworcem kolejowym a ulicą Kolejową. Na razie dostrzec można pierwsze prace remontowe przy istniejącym już przejściu podziemnym.

Wartość projektu budowy Centrum Przesiadkowego po rozstrzygniętych przetargach i uwzględnieniu kosztów przygotowania inwestycji to 21,3 mln zł, z czego aż ok. 14 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych.

Na ostateczny efekt trzeba poczekać do września 2014 roku.

asz

zdjęcia tepe

Poprzedni artykułKongres Regionów w liczbach
Następny artykułSpacer z pijanym ojcem