Strona główna Temat dnia Koniec PRL-u w komendzie

Koniec PRL-u w komendzie

21

– Sprzęt i wyposażenie policjantów jest na dobrym poziomie, ale wygląd naszej komendy rzeczywiście przypomina lata PRL-u – przyznaje komendant KPP w Świdnicy Krzysztof Niziołek. Jeszcze w tym roku rozpocznie się gruntowny remont. Na ten cel jest 2,4 miliona złotych.

Dotychczas udało się gruntownie wyremontować izbę zatrzymań i recepcję wraz ze stanowiskiem oficera dyżurnego. – Własnymi siłami do jako takiego wyglądu doprowadziliśmy też świetlicę – dodaje komendant. Cała reszta zatrzymała się w czasie. – Podczas remontu zostaną wymienione wszystkie instalacje, od elektrycznej po kanalizacyjną, będzie nowy system ogrzewania. Odnowione zostaną wszystkie pokoje i korytarze – wylicza Krzysztof Nizołek i dodaje, że policjanci nareszcie zmienią stare, zniszczone biurka, szafy i krzesła na nowe. Remont zostanie przeprowadzony z programu standaryzacji obiektów policji Komendanta Głównego, wyposażenie będzie kupione z innej puli.

Jak spodziewa się komendant, przetarg na wykonanie remontu zostanie rozstrzygnięty w najbliższych tygodniach. – Jeśli uda się zaoszczędzić ok. 300 tysięcy złotych, odnowimy także elewację budynku przy Jagiellońskiej – mówi ostrożnie. Prace remontowe powinny się rozpocząć w lipcu.

asz

Poprzedni artykułProtest w prokuraturach
Następny artykułStatyści do opery poszukiwani