Strona główna Wydarzenia Drogi w remoncie

Drogi w remoncie

1

Sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały, że prace na drogach powiatowych ruszyły pełną parą. Powiat świdnicki realizuje kolejne zadanie wpisane do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. schetynówek – informuje Piotr Dębek, rzecznik prasowy starostwa.

Dobiega końca realizacja zadania inwestycyjnego związanego z przebudową drogi powiatowej nr 2922D Granica – Tomkowice. W ramach tej inwestycji ponad 1,5 km drogi zostanie poszerzone i wzmocnione, tak, aby mogły tą drogą poruszać się pojazdy o masie całkowitej do 40 t. Poszerzone i wzmocnione zostaną także pobocza. Na całym przebudowywanym odcinku drogi położona zostanie nowa nawierzchnia oraz oczyszczone przydrożne rowy. Zjazdy z drogi na grunty przyległe do drogi zostaną również przebudowane. To zadanie  realizowane jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wniosek złożony przez powiat świdnicki przeszedł pozytywną weryfikację, a jego wartość wynosi 1.718.168,78 zł. Dodać należy, że gmina Strzegom dofinansuje to zadanie w 48%.

Wykonawcą robót jest firma BISEK – asfalt Michał Bisek z Kostomłotów. 8 czerwca ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej tzw. warstwa ścieralna. Całość prac powinna zakończyć się do  25 czerwca. – Cieszymy się, że pomimo napiętego budżetu udaje się nam realizować remonty i przebudowy dróg powiatowych. Cieszy także bardzo dobra współpraca z poszczególnymi gminami powiatu świdnickiego, w tym konkretnym przypadku z gminą Strzegom – dodaje Sabina Cebula  z zarządu powiatu.

Poprzedni artykułGimnazjum nr 1 najlepsze! [WYNIKI EGZAMINÓW]
Następny artykułKolejna okradziona emerytka