Strona główna Wydarzenia Świdnica Z „Hotelarki” na Maltę

Z „Hotelarki” na Maltę

6

Już we wrześniu tego roku pierwsza, 10-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy poleci na Maltę. Młodzi hotelarze, kelnerzy i gastronomowie odbędą 4-tygodniowe praktyki. Projekt o nazwie „Hotelarstwo na Malcie jako szkoła życia zawodowego” zostanie zrealizowany w ramach programu „Leonardo da Vinci Uczenie się przez całe życie” we współpracy z Maltańskim Stowarzyszeniem Hoteli i Restauracji (MHRA).

Pierwsza grupa młodzieży wyruszy na Maltę na przełomie sierpnia i września tego roku, druga – na przełomie czerwca i lipca 2014 roku. Ostatnie 10 osób rozpocznie staże na Malcie pod koniec sierpnia 2014 roku. Uczniowie praktykować będą w 3, 4 i 5 – gwiazdkowych hotelach w Bugibbie i w Sliemie, takich jak: Hotel Santana, Dolmen, Royal czy Sunflower. Miejscem staży będą również restauracje Villa Mare i Mirabell. W programie pobytu przewidziane są również wycieczki i imprezy, m.in. rejs statkiem wokół wybrzeży  Malty i Gozo, spotkania integracyjne z Maltańczykami.

Dzięki wyjazdom na Maltę uczniowie Hotelarki zdobędą wiedzę i doświadczenie zawodowe, będą mieli okazję podpatrzeć nowości pojawiających się w branży hotelarskiej, gastronomicznej i kelnerskiej. Ponadto młodzi ludzie nawiążą kontakty zagraniczne, doskonaląc przy tym umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Poznają również podstawy języka maltańskiego.

Uczestnicy staży otrzymają dokumenty Europass-Mobilność, certyfikaty na temat tego, jak wykonywali powierzone im obowiązki i oddzielne świadectwa z ZSHT stwierdzające zakres nabytych tam doświadczeń. Współpraca z managerami hoteli pozwoli utrzymywać kontakt z partnerami maltańskimi przez wiele lat. Uczestnicy projektu, dzięki zdobytemu doświadczeniu i umiejętnościom, przyczynią się do przyszłego wzrostu jakości świadczonych usług turystyczno-gastronomicznych w Świdnicy i  regionie.

Poprzedni artykułSpróbują ożywić Rynek
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]