Strona główna Sport Inne Wszystkie drogi prowadzą do Myśliborza

Wszystkie drogi prowadzą do Myśliborza

0

Dwa wydarzenia otwierają sezon imprez plenerowych w Myśliborzu. 45. Jubileuszowy Rajd Jaworski i 20. Święto Rowerów i Cyklistów o Puchar Wójta Gminy Paszowice zgromadzą w sobotę, 25 maja kilkuset uczestników i obserwatorów. Publiczność, turyści i cykliści pojawią się w Myśliborzu już o godzinie 8.00 by do 14.00 współzawodniczyć, bawić się i wypoczywać na Słonecznej Łące i polanie nad parkingiem.

W zawodach MTB weźmie udział ponad 100 zawodników. Prawo do startu mają osoby posiadające aktualne badania lekarskie lub w przypadku osób niepełnoletnich, zgodę rodziców lub opiekunów. Zgłaszanie zawodników odbędzie się w dniu zawodów od 9.00 do 10.30. Uczestnicy zgodnie w kategorią wiekową przejadą odpowiednią liczbę 3 km pętli.

Zawodnicy wystartują w kategoriach mężczyźni i kobiety, w trzech grupach wiekowych:

 

1. KATEGORIA MĘŻCZYZN

młodzik 13 – 14 lat (wpisowe 5 zł)

junior młodszy 15 – 16 lat (wpisowe 6 zł)

junior 17 – 18 lat (wpisowe 8 zł)

 

2. KATEGORIA KOBIET

młodziczka 13 – 14 lat (wpisowe 5 zł)

juniorka młodsza 15 – 16 lat (wpisowe 6 zł)

juniorka 17 – 18 lat (wpisowe 8 zł)

Rajd Jaworski odbędzie się w dniach 23-25 maja na trasach pieszych, rowerowych i dowolnych z finałem na Słonecznej Łące.

Trasy Rajdu Jaworskiego:

Trzydniowe 23-25.05.2012

I. Złotoryja –Leszczyna –Stanisławów – Rosocha chata Marianówka – Bogaczów – Górzec – Chełmiec Raczyce – chata Pod Lipą – Myślinów – Wąwóz Myśliborski.

Dwudniowe 24-25.05.2013

I. Strzegom- Krzyżowa G.- Żółkiewka – Żelazów – Gross-Rosen – Kostrza – Borów – Dzierzków –Bolkowice(lub Pogwizdów) –Wiadrów – Kwietniki – Grobla – Radogost – Kłonice – Bazaltowa – Rataj – Myślibórz -Wąwóz Myśliborski.

II. Jawor – Piotrowice- Chełmiec – Chełmiec Raczyce – Myślinów- Wąwóz Myśliborski .

 

Jednodniowe: 25.05.2013

I. Jawor – Rataj – Myślibórz.

II. Jawor – Paszowice- Bazaltowa-Rataj –Myślibórz.

W czasie trwania rajdu odbędą się konkursy: „Znam Ziemię Jaworską”, „Znam przepisy ruchu drogowego”, konkurs piosenki turystycznej (piosenki z własnym tekstem nawiązującym do Rajdu Jaworskiego), pokaz tresury psów, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy niespodzianki. W czasie imprezy odbędzie się znakowanie rowerów oraz egzaminy na kartę rowerową dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy Paszowice pod kierunkiem wójta Sebastiana Oszczędy, PTTKOddział Ziemi Jaworskiej pod przewodnictwem prezesa Leszka Drabczyka, Gimnazjum w Wiadrowie na czele z dyrektorem Adamem Kijakiem, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach z dyrektor Małgorzatą Świderską i Marian Topolnicki – „Bar Kaskada”. Organizatorów wesprą także Urząd Miasta Jawor, Ochotnicze Straże Pożarne, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze i sponsorzy

 Więcej informacji oraz regulamin imprez znajdą Państwo na stronie internetowej PTTK Oddziału ,,Ziemi Jaworskiej” w Jaworze www.pttkjawor.pl

Poprzedni artykułZjadą unikatowe Harley`e
Następny artykułGrand Prix MTB „Solidarności” Mistrzostwami Dolnego Śląska