Strona główna Wydarzenia Świdnica Świętowali Dzień Patrona

Świętowali Dzień Patrona [FOTO]

1

Dzień Patrona – Henryka Sienkiewicza to święto, które już od 12 lat obchodzone jest w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Z tej okazji cała społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z fragmentami filmów nakręconych na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza oraz  przygotowany przez klasę Vs „Dramat piaskowy – w pustyni i w puszczy”. 

Podczas zajęć uczniowie oglądali książki napisane przez patrona, redagowali notatki na temat święta szkoły oraz rozwiązywali krzyżówki i quizy. Wykonywane były prace plastyczne – portret Henryka Sienkiewicza oraz ilustracje do jego powieści. Z okazji Dnia Patrona odbyły się dwa konkursy: w klasach I-III – wiedzy, a w klasach IV-VI plastyczny.

Laureatami konkursów zostali:

– w konkursie wiedzy: Martyna Czerniec kl. III a, Nicol Bęczkowska kl. III a,  Anna Weiland kl. III a

– w konkursie plastycznym: Natalia Ziomko kl. VI s, Natalia Grabowska kl. IV d, Kamila Błachnio kl. IV b,wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Świderska kl. VI s, Justyna Stochniel kl. IV d, Maria Krzyżaniak kl. V s.

Dzień Patrona na stałe został wpisany do corocznego planu wychowawczego szkoły. Podejmowane z tej okazji działania szkoły mają na celu wskazywanie dzieciom i młodzieży dobrych wzorców i autorytetów, czego przykładem jest Henryk Sienkiewicz.

SP nr 4 w Świdnicy

 

Poprzedni artykułZbadają zapachy
Następny artykułPolecamy:”Bomba” Karolina Korwin-Piotrowska