Strona główna Temat dnia Świdniczanka w finale Miss Polski na wózku

Świdniczanka w finale Miss Polski na wózku

19

Zyskała największą sympatię internautów i w sierpniu powalczy o koronę w pierwszych Wyborach Miss Polski na wózku. Weronika Wróbel ze Świdnicy zdobyła aż 11 123 głosy. 19-letnia świdniczanka znalazła się w gronie 10 finalistek. Głosowanie zakończyło się 23 maja.

Wybory to inicjatywa Fundacji Jedyna Taka, który walczy ze stereotypami dotyczącymi osób niepełnosprawnych, zwłaszcza kobiet. – Chcemy pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne,  spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. Kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności. Każda z nas jest JEDYNA TAKA i nie chce być postrzegana przez pryzmat wózka inwalidzkiego – piszą organizatorzy.

Weronika miała zaledwie 2 lata, gdy nieszczęśliwie spadła ze schodów. Doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Od tamtej pory nie chodzi, ale wózek nie jest dla niej przeszkodą w realizacji marzeń. Jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu, w przyszłości zamierza studiować, ale marzy jej się także praca modelki. Z pasją uprawa sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie – odwiedza dom samotnej matki i dom dziecka, w internacie szkolnym jest przewodniczącą.

Finał wyborów zaplanowano na 4 sierpnia w Ciechocinku. Kandydatki do tytułu będzie oceniało profesjonalne jury. Wśród nagród, oprócz oczywiście korony dla miss, są stroje, kosmetyki, profesjonalna sesja zdjęciowa, turnusy wypoczynkowe i wózki o wartości 10 tysięcy złotych każdy.Koronacji Miss Polski na wózku 2013 dokona Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska.

Zobacz finalistki I Wyborów Miss Polski na wózkach

Poprzedni artykułO skarbach z wyjątkowymi przewodnikami
Następny artykułZmasakrowali mu twarz i są wolni