Znamy pierwszego laureata konkursu fotograficznego Świdnica i Świdniczanie 2013. Nagrodę miesiąca otrzymuje Katarzyna Szpilich.
Spośród wszystkich nadesłanych fotografii w kwietniu to zdjęcie Katarzyny Szpilich przypadło najbardziej do gustu organizatorom konkursu.
Celem konkursu fotograficznego „Świdnica i Świdniczanie 2013” jest ukazanie współczesnych walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i turystycznych miasta Świdnicy. Organizatorom zależy nam na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia społecznego, kulturalnego i sportowego, w których głównym motywem jest człowiek i to, co go otacza.
Konkurs trwa do 31 grudnia 2013 roku. Każdego miesiąca spośród nadesłanych fotografii będzie nagradzane jedno zdjęcie, które otrzyma nagrodę miesiąca i tym samym zostanie automatycznie zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.
Pula nagród w konkursie fotograficznym Świdnica i Świdniczanie wynosi 2 500 złotych.



![Wyjątkowa prapremiera książki o służbie z Zamku Książ [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/spotkanie-autorskie-Agnieszka-Dobkiewicz-Mateusz-Mykytyszyn-Zamek-Ksiaz-Walbrzych-1-238x178.jpg)



![Mężczyzna wyskoczył z okna Prokuratury Rejonowej w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/wyskoczyl-z-okna-prokuratury-1-100x75.jpg)



