Strona główna Sport Piłka nożna Ruszyła amatorska liga piłkarska w Świdnicy

Ruszyła amatorska liga piłkarska w Świdnicy

2

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła trójka młodych świdniczan: Mateusz Tworzydło, Radosław Nawrot i Janusz Walczak. Mężczyźni stworzyli amatorską ligę piłki nożnej „Golden Goal”, spotkania odbywają się w każdy piątek na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy, a na starcie oglądamy blisko setkę uczestników reprezentujących jedenaście drużyn. Patronem rozgrywek jest Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

 

Do tej pory organizowałem ligę koszykarską, Radek Nawrot jest z kolei sędzią piłkarskim, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i ruszyć z rozgrywkami piłkarskimi. Pomaga nam też Janusz Walczak, który dba o stronę medialną. W lidze uczestniczy 11 zespołów z powiatu świdnickiego, a na boisku oglądamy zawodników od piętnastego roku życia wzwyż. Gramy w każdy piątek, systemem każdy z każdym, 2 x 20 minut. Dziś jesteśmy już po piątej kolejce pojedynków, a uroczyste zakończenie rozgrywek planowane jest na początek lipca. Korzystając z okazji pragniemy podziękować Panu Wiesławowi Żurkowi, prezesowi Fundacji „Łączy nas Football” i Pani Violetcie Skibickiej, dyrektor SP 6, gdziej rozgrywamy spotkania – wyznaje Mateusz Tworzydło, pomysłodawca i organizator rozgrywek.

Parę tygodni temu skontaktowali się ze mną ci młodzi ludzie z prośbą o ewentualną pomoc, radę, gdyż chcieli zorganizować na Orliku przy SP 6 w Świdnicy amatorskie rozgrywki ligowe. Przyznam, że na początku zastanawiałem się, czy to nie „słomiany zapał”. Obiecałem jednak, że pomogę pod warunkiem, że chłopcy wykażą się asertywnością, pomysłowością, a przede wszystkim konsekwencją w realizowaniu tego przedsięwzięcia. Dziś po paru tygodniach, ta liga funkcjonuje, zaangażowanych jest blisko 100 osób. Orlik jest miejscem, gdzie ci młodzi ludzie się spotykają, aby w aktywny sposób spędzić czas biorąc udział w bardzo fajnej inicjatywie, a nie palić w tym czasie papierosy, czy pić alkohol. To jest najważniejsze i to mnie właśnie niezmiernie cieszy. Na uwagę zasługuje frekwencja, ten Orlik tętni życiem. Chłopaki zdali egzamin, szacunek dla nich, jako Fundacja z pewnością będziemy z nimi współpracować – dodaje Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Wszelkie informacje odnośnie rozgrywek można znaleźć na stronach:

 

goldengoal.ligspace.pl

facebook.com

laczynasfootball.pl

Poprzedni artykułSeminarium z „Jurasem”
Następny artykułPrzyjaźń z historią w tle