Strona główna Wydarzenia Świdnica Rusza nabór do Truskawki 2013

Rusza nabór do Truskawki 2013

0

Pilnie poszukiwani! Artyści odważni, kreatywni i nieszablonowi. Śmiało wychodzący poza utarte kanony, którzy mają apetyt na występ przed setkami widzów, spragnionych nietuzinkowych wrażeń.  A wszystko to w ramach  jednego z najstarszych na Dolnym Śląsku rockowego przeglądu muzycznego „Truskawka”, który zaplanowano na 20 lipca w Świdnicy.

„Truskawka”, która po latach przerwy na dobre wróciła do kalendarza miejskich imprez, to festiwal skierowany do młodych wykonawców, stojących na samym początku swojej muzycznej ścieżki. Udział w przeglądzie to dla nich wyjątkowa możliwość zaprezentowania się przed szeroką widownią, walka o nagrodę finansową oraz udział w przyszłorocznych Dniach Świdnicy.

Byli widzami, są organizatorami
Podczas tegorocznej Truskawki, pierwsze kroki stawiać będą nie tylko artyści na scenie w Parku Centralnym. To także debiut organizatorów przeglądu, wybranych w ramach warsztatów „Od widza do organizatora”, organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury,  przy współpracy agencji Lion Stage. Dziesiątka wybranych wolontariuszy od połowy kwietnia zdobywa organizacyjne szlify pod okiem Tomka Lektarskiego oraz Rafała Konerta, którzy na swoim koncie mają koncerty we wrocławskiej Hali Stulecia, Hali Orbita, Klubie Eter oraz na Wyspie Słodowej. Uczestnicy warsztatów dowiadują się m.in. jak zaplanować budżet,  w jaki sposób zaprosić ulubionego wykonawcę do swojego miasta, poznają niuanse prawne oraz marketingowe. Spotkania, które potrwają aż do samej „Truskawki”, to zderzenie dziesięciu osobowości oraz wizji, to czas wypracowywania kompromisów oraz praca na zasadzie „burzy mózgów”, która owocuje rześkimi pomysłami i rozwiązaniami. – Entuzjazm miesza się z poczuciem wielkiej odpowiedzialnością. Zdajemy sobie sprawę, że to głównie od nas zależy powodzenie tegorocznego przeglądu. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale damy z siebie wszystko, by sprostać oczekiwaniom i artystów, i widzów „Truskawki” – zgodnie deklarują uczestnicy warsztatów „Od widza do organizatora”.

Chcą świeżej krwi
Muzyczna euforia, występ pięciu zespołów z czterech miast oraz zwycięstwo country przez duże K, podszytego sporą dawką czarnego humoru – tak było rok temu. Zwycięzca Truskawki 2012, zespół Johnny Trzy Palce, który 25 maja wystąpił podczas Dni Świdnicy, swoją twórczość określa jako muzykę wypływającą wprost z głębi ich przesiąkniętych etanolem serc. – Tej głębi, a może i nawet tego etanolu, chcemy również w tym roku! Szukamy zespołów, które zatrzęsą sceną w świdnickim Parku Centralnym, a ich muzyka na długo pozostanie w uszach słuchaczy. Jeśli jesteście zgranym, charyzmatycznym bandem, raczkującym na muzycznym rynku, to właśnie na Was czekamy – Piszą organizatorzy. Podobnie jak w roku ubiegłym, spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze, na które głosować będą słuchacze. Zespoły z największą liczbą głosów zaprezentują się 20 lipca, na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Wszystkich zainteresowanych artystów zapraszamy na stronę internetową Truskawki: http://www.sok.com.pl/truskawka2013/ oraz na nasz fanpage na Facebooku, gdzie już wkrótce znajdą szczegółowe informacje  na temat rekrutacji, harmonogramu oraz regulaminu.

 

Poprzedni artykułŚwidnica tkana ze wspomnień [UPOMINEK]
Następny artykułObiecywała lepszą emeryturę