Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przełamują stereotypy

Przełamują stereotypy

1

W najbliższy  weekend Klub Seniora z Bystrzycy Górnej po raz trzeci pojedzie do Niemiec. Będzie to partnerska  wizyta z zaprzyjaźnionym klubem z Senftenbergu.

– Nasze międzynarodowe spotkania mają na celu przełamanie utartych wyobrażeń na temat Niemców i Polaków. Stwarzają przestrzeń do wzajemnych  dyskusji o naszych regionach, pasjach i są dobrym fundamentem do wzajemnej integracji– mówią członkowie Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej.

Klub Seniora powstał  z inicjatywy pana Stanisława Kraińskiego oraz przy wsparciu i pomocy władz gminy Świdnica, jak również dyrekcji Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” w Bystrzycy Górnej.

Klub od 17 lat prowadzi działalność integracyjną, kulturalną i turystyczną dla seniorów w swoim regionie. Zapobiega poczuciu osamotnienia i zachęca do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Klub w sposób różnorodny organizuje seniorom ich wolny czas, przygotowując spotkania noworoczne, wielkanocne, bożonarodzeniowe, dożynki, śniadanie patriotyczne 11 listopada, wyjazdy integracyjne, mając aspiracje do pogłębiania ich zainteresowań. Swoją działalność skrzętnie dokumentują w kronice (którą nieprzerwanie od początku działalności Klubu prowadzi prezes Stanisław Kraiński).

Szczególne miejsce w działalności klubu zajmuje również rekreacja i wypoczynek seniorów. Cenioną formą są wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków naszego regionu. Członkami Klubu są przede wszystkim mieszkańcy Burkatowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa.

Poprzedni artykułKolejny triumf Polonii Świdnica
Następny artykułZbadaj nerki za darmo i bez skierowania