Strona główna Temat dnia Noga z gazu. Fotoradar już stoi

Noga z gazu. Fotoradar już stoi

50

Mieszkańcy dopięli swego. Na początku tygodnia w Marcinowicach zamontowano fotoradar. Urządzenie rejestrujące stanęło w okolicach przystanku autobusowego przy drodze krajowej nr 35.

Od dawna mieszkańcy Marcinowic żądali poprawy bezpieczeństwa. – Mimo ograniczeń prędkości prawie nikt tu nie zwalnia, a o zatrzymywaniu się przed przejściami dla pieszych praktycznie nie ma mowy – skarżyli się wielokrotnie. We wrześniu 2010 roku doszło tam do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety, matka i córka, wracające z przystanku autobusowego. Rozpędzony tir uderzył w samochód terenowy, a ten z kolei w idące chodnikiem piesze.  Jak ustalili biegli, ciężarówka jechała z nadmierną prędkością.  Do dziś sąd nie wdał wyroku w tej sprawie. Po wypadku mieszkańcy napisali petycję do wójta i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o ustawienie fotoradaru.

Fotoradar w Marcinowicach będzie jednym z 18 nowych urządzeń rejestrujących w województwie.  W sumie – z działającymi w tej chwili fotoradarami – urządzeń tego typu na Dolnym Śląsku będzie 29.

 

 

Poprzedni artykułPorażka Polonii w Karninie
Następny artykułO skarbach z wyjątkowymi przewodnikami