Strona główna Wydarzenia Mazowsze zachwyciło

Mazowsze zachwyciło

0

Łzy w oczach publiczności i brawa na stojąco – tak świebodziczanie przyjęli występ najsłynniejszego polskiego zespołu pieśni i tańca – „Mazowsze”. Artyści w półtoragodzinnym programie zaprezentowali niezwykle bogaty i barwny przegląd polskiego folkloru zarówno w warstwie muzycznej, jak i przepięknych strojach. Usłyszeliśmy znane polskie pieśni, jak chociażby „Łowiczanka”, „Ej przeleciał ptaszek” czy brawurowo wykonany „Furman” a także regionalne tańce – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.  Zespołowi towarzyszyła orkiestra, a na scenie pojawiła się w sumie około setka artystów.

Po występie kwiaty i podziękowania dla zespołu przekazał burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Jestem wzruszony, dziękujemy za ten piękny występ i przypomnienie, jak bogata jest polska kultura – mówił burmistrz, a kwiaty wręczył także dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Zieliński.

W skład zespołu wchodzą balet, chór i orkiestra symfoniczna. Melodie prezentowane przez „Mazowsze” pochodzą z 39 regionów etnograficznych Polski. „Mazowsze” to 120-osobowa (łącznie z obsługą) grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów. W tym roku zespół świętuje 65-lecie istnienia.

Poprzedni artykułPrzybywa nietrzeźwych rowerzystów
Następny artykułWjechał na czerwonym