Strona główna Wydarzenia Maltańczycy dla potrzebujących

Maltańczycy dla potrzebujących

6

Od ponad 10 lat wspomagają Dom Dziecka, Schronisko im. św Brata Alberta, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Już jutro, 9 maja po raz kolejny powiat świdnicki odwiedzą przedstawiciele Zakonu Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach.

fot. archiwum

– W czasie pobytu zaplanowano spotkanie w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, podczas którego zostanie omówiona realizacja dotychczasowych projektów pomocowych na terenie powiatu – mówi Piotr Dębek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Kawalerowie Maltańscy odwiedzą także Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świdnicy, Dom Dziecka w Świdnicy oraz Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Jak co roku niemieccy goście przywiozą liczne dary dla potrzebujących, a będą to tym razem między innymi: ręczniki, zabawki, stół do tenisa, środki czystości, odzież damską i męska oraz pakiety żywnościowe. Dodatkowo każda z organizacji otrzyma zapomogę finansową na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Poprzedni artykułPotrójna radość dla najmłodszych
Następny artykułPrzybywa pojemników do segregacji