Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl na weekend

Magazyn Swidnica24.pl na weekend

0

Od kilku lat pogoda w długi majowy weekend prezentuje cały wachlarz możliwości. Był śnieg, upał, tym razem, niestety, deszcz. Na szczęście już nie leje i jest nadzieja na to, że w te ostatnie dni będzie można choćby pospacerować. A gdzie się wybrać? Propozycje na wolne dni jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.pl.

Dla tych, którzy nie wierzą w nagłą odmianę aury, autorzy Magazynu przygotowali podpowiedzi, co poczytać albo obejrzeć w domowym zaciszu. Adrianna Woźniak poleca włoską klasykę. „Michelangelo Antonioni wykorzystuje estetykę i perfekcję światka, w którym obsadził „Powiększenie” w celu pokazania jego przywar, ale też by unaocznić odbiorcy, że sztuka i piękno to iluzja, a na pewno – kwestia bardzo subiektywna.” – pisze o wybitnym filmie z połowy lat 60. XX wieku. Jakie są jeszcze argumenty „za” sięgnięciem po ten film – o tym w dziale Kino.

Do poczytania polecamy „Wiele demonów”. „Najnowsza powieść Jerzego Pilcha jest prawdziwym świętem opowieści – mądrej i rozbuchanej, snutej arcybogatym językiem, pełnej zaskakujących zdarzeń i smakowitych detali, pogrążonej w magicznej atmosferze, panoramicznej niczym „Sto lat samotności”, zaludnionej tyleż swojskimi, co dziwacznymi, osobliwie zabawnymi postaci, jakich pozazdrościłby Fellini z „Amarcordu”, a zarazem mówiącej o sprawach ważnych, najważniejszych, ostatecznych.” Szczegóły w dziale Książka.

I wreszcie propozycje dla tych, których pochmurna pogoda nie zatrzyma w czterech ścianach. Portal ZnaneNieznane.pl zaprasza na wyprawę szlakiem schronisk karkonoskich. Każde z nich ma niepowtarzalna atmosferę, a można znaleźć i takie, w którym do dziś nie ma prądu! Pełny spis w dziale Turystyka. Na wyprawę warto nie zapomnieć o porządnym zaopatrzeniu. Czarodziejka Penelopa podpowiada, jak zrobić niebanalne podróżne kanapki. Przepis w dziale Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanej końcówki długiego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Kanapki piknikowe
Następny artykułJazda na krawędzi