Strona główna Sport Piłka nożna Kryształ odprawiony z kwitkiem

Kryształ odprawiony z kwitkiem

0

Nie było niespodzianki w kolejnym spotkaniu z udziałem Stali Świdnica. Podopieczni Tomasza Oleksego bez problemu pokonali wyraźnie słabszy Kryształ Stronie Śląskie 3:0.

Początkowe minuty meczu upłynęły pod znakiem gry w środku pola. Pierwszy groźny strzał oddali goście, jednak Ziobrowski bez problemu poradził sobie z uderzeniem. W kolejnych minutach świdniczanie często przebywali pod bramką Kryształu, ale przez dłuższy czas nic z tego nie wynikało. W 17. minucie nasz zespół wyszedł jednak na prowadzenie. Sowa wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony i skierował piłkę do siatki. Chwilę później Morawski uderzył w słupek. Przewaga Stali była coraz bardziej wyraźna, ale gospodarze nie byli w stanie jej udokumentować w postaci gola. W końcówce pierwszej połowy goście wyprowadzili groźną kontrę, jednak Ziobrowski po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. Do przerwy było 1:0 dla Stali. Drugą połowę lepiej rozpoczął nasz zespół. W 51. minucie po składnej akcji całego zespołu Wilk ładnym, plasowanym strzałem z dwudziestego metra pokonał bramkarza rywali. Przyjezdni odpowiadali jedynie niecelnymi uderzeniami. W 67. minucie Majcherczyk oddał bardzo groźny strzał, ale bramkarz gości popisał się efektowną paradą. W 80. minucie Chrzan skuteczną główką podwyższył na 3:0. Pięć minut później dobrą okazję do podwyższenia rezultatu zmarnował Sikora, który przestrzelił rzut karny.

Stal Świdnica – Kryształ Stronie Śląskie 3:0 (1:0)

Stal: Ziobrowski, Piotrowski, Salamon, Kusaj, Dec, Sowa, Wilk, Morawski, Czernicki, Madziała, Majcherczyk oraz Osienieńko, Dolecki, Czoch, Chrzan, Mika, Sikora