Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kolejne dzieci zaszczepione

Kolejne dzieci zaszczepione

1

W Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach kończy się kolejna akcja szczepień profilaktycznych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), będącego jedną z najważniejszych przyczyn raka szyjki macicy – choroby, na którą w Polsce umiera nadal zbyt wiele kobiet.

W maju przeprowadzona zostanie trzecia tura szczepień dziewczynek z pierwszej klasy gimnazjum. Tym samym kolejna już akcja profilaktyczna zostanie zakończona sukcesem. Cała akcja szczepień, których koszt wynosi w przypadku indywidualnego skorzystania ze szczepienia ponad 1000 zł za osobę, jest finansowana w całości z budżetu gminy. Samorząd przeznacza na to rocznie ok. 40 tys. zł – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

Zakończenie akcji szczepienia dzisiejszych pierwszoklasistek to oczywiście nie koniec całej akcji. – Jesienią tego roku rozpoczniemy szczepienia trzeciego już rocznika gimnazjalistek z pierwszych klas – mówi burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Akcja prowadzona będzie systematycznie.

Tego typu akcja profilaktyczna prowadzona jest już drugi rok. Świebodzice są jedną z nielicznych gmin w regionie, która finansuje tego typu profilaktykę zdrowotną.

Poprzedni artykułSkwer zgodny z przepisami
Następny artykułZadbali o swoją wieś