Strona główna Temat dnia Hetmańska i Kosynierów do poprawy

Hetmańska i Kosynierów do poprawy

6

Nie minął nawet rok od zakończenia prac, a nawierzchnia na ulicy Hetmańskiej w Świdnicy już kwalifikuje się do remontu. Uszkodzony jest również chodnik na ulicy Kosynierów. W ubiegłym tygodniu na jezdni pojawiły się pęknięcia i zapadlisko, a fragment drogi został wyłączony z ruchu.

Wyrwy zostały zauważone kilka dni temu, dlatego teren jezdni, gdzie są największe zniszczenia został wygrodzony. W poniedziałek zostanie przeprowadzony gruntowny przegląd gwarancyjny stanu drogi, chodników i innych elementów całej inwestycji, ponieważ chcemy zebrać informacje o wszystkich usterkach. Nie powinny one mieć miejsca po tak krótkim czasie eksploatacji – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wymiana nawierzchni na ul. Hetmańskiej została wykonana w ramach prac jakie prowadzono w ubiegłym roku. Wtedy w ramach inwestycji wybudowana została ul. Kosynierów, a wymiana nawierzchni na ul Hetmańskiej miała  ułatwić dojazd do instytucji, które działają w tym rejonie. Budowę ul. Kosynierów i przebudowę ul. Hetmańskiej, wraz z całą infrastrukturą, firma Heilit+Woerner rozpoczęła w czerwcu 2012 roku, a drogę oddano do użytku na początku września. Inwestycja kosztowała 1,78 mln zł, z czego ponad 534 tys. zł miasto otrzymało w formie dotacji w ramach tzw. schetynówek.

Jezdnia na ulicy Hetmańskiej i chodnik na ulicy Kosynierów zostaną naprawione w ramach gwarancji. – Droga objęta jest 5-letnią gwarancją i to wykonawca będzie miał obowiązek usunąć wszelkie niedociągnięcia na swój koszt – mówi Augustyn.

tepe

Poprzedni artykułIdą gwałtowne burze
Następny artykułRusza Liga Orlika