Strona główna Wydarzenia Strzegom Bezpłatne badania dla pań

Bezpłatne badania dla pań

0

29 oraz 31 maja mieszkanki Strzegomia będą mogły wykonać mammografię w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché po raz kolejny zachęcają kobiety do profilaktyki raka piersi oraz dbania o własne zdrowie.

 Badania mammograficzne w Strzegomiu przeprowadzone zostaną w przyszłą środę i piątek, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Witosa 5. Mieszkanki Strzegomia mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

 -Wiele Polek nie zdaje sobie wciąż sprawy ze znaczenia profilaktyki nowotworu piersi i zgłasza się do specjalistów zbyt późno. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na to, że wczesne wykrycie choroby daje szansę wyleczenia, a w wielu wypadkach ratuje także życie. Z naszą akcją docieramy przede wszystkim do niewielkich miejscowości, w których często brakuje profesjonalnego sprzętu medycznego. Chcielibyśmy zatem zachęcić mieszkanki Strzegomia do zrobienia mammografii w ramach naszej akcji – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

 Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Strzegomia w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Strzegomia będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.

 –Badanie wykonywane jest przez technika elektroradiologii przy użyciu aparatu mammograficznego, który nie różni się od tego wykonującego badania w stacjonarnych pracowniach mammograficznych. Kobiety nie powinny obawiać się także bólu podczas zabiegu, gdyż dyskomfort spowodowany badaniem jest chwilowy, a znaczenie regularnej mammografii jest nie do przecenienia – dodaje Jadwiga Skiruk z Ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry, który współpracuje z Grupą Muszkieterów przy realizacji kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.

 Prozdrowotna kampania Muszkieterów, która odbywa się w tym roku po raz szósty, rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 29 listopada. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości zdrowotnej kobiet, zachęcenie mieszkanek małych i średniej wielkości miejscowości do regularnych konsultacji specjalistycznych oraz samobadania piersi, a także ułatwienie Polkom dostępu do bezpłatnych badań mammograficznych. Kampania powstała w odpowiedzi na to, że rak piersi pozostaje jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u Polek, a liczba kobiet zapadających i umierających na nowotwór sutka w naszym kraju wciąż rośnie.

Poprzedni artykułNajpiękniejsze życzenia dla mamy [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułBez tłumów na finał Dni Świdnicy [FOTO/VIDEO]