Dorota Ligęza, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy, zaprosiła dzieci na lekcję poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kiedy dokładnie powstała pierwsza polska konstytucja, w jakich okolicznościach została uchwalona, kim byli jej twórcy – a wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnej formie.
Uczniowie śpiewali „Mazurka 3 maja”, poszukiwali postaci historycznych na obrazie Jana Matejki, układali „rocznicowe” puzzle. Dzieci poznały też fragmenty Konstytucji RP z roku 1997r., a podczas wirtualnego spaceru oglądały sale, w których pracują posłowie na sejm.
Zajęcia, w sposób inny niż zwykle, upamiętniały wydarzenia sprzed 222 lat. Dzięki tablicy interaktywnej i wirtualnym podróżom w czasie nawet dla najmłodszych święto stało się bardziej bliskie.
Zdjęcia SP 315




![Sukces uczniów Banacha w Ogólnopolskim Konkursie „Re-Aktywacja” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260614_132302-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)



