Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zdolna gimnazjalistka

Zdolna gimnazjalistka

0

420 najzdolniejszych uczniów otrzymało w tym roku szkolnym stypendia finansowe w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”. W gronie laureatów jest uczennica Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej Dominika Szczepanek.

Program realizowany jest  w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W roku szkolnym 2012/2013 o stypendia finansowe walczyło 593 uczniów. Wśród nich jest Dominika Szczepanek, która  realizuje indywidualny program edukacyjny z biologii pt. „Organizm człowieka jako mini fabryka”, opracowany przez Annę Majcher – nauczycielkę biologii. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z dziedziny, która jest jej pasją –  anatomii człowieka. Przygotowuje i koordynuje ogólnoszkolne badania, uczestniczy w wycieczkach edukacyjnych do ośrodków naukowych, a także dzieli się wiedzą ze swoimi kolegami w czasie bezpośrednich spotkań na zajęciach pozalekcyjnych z biologii, jak też wymieniając online opinie i doświadczenia z pasjonatami biologii z innych gimnazjów – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Marcińska

Obecny rok szkolny jest już trzecim rokiem realizacji programu w gimnazjum w Lutomi. W ubiegłym roku stypendium otrzymało troje uczniów (matematyka), dwa lata temu jeden uczeń realizował program indywidualny z informatyki.

Program stypendialny funkcjonuje już od 2008 r. i trwać będzie do 2014 roku. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 8 mln zł. Warunkiem otrzymania stypendium było m.in. uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego na poziomie nie niższym niż 5,10 (gimnazja) lub 4,85 (szkoły ponadgimnazjalne).

Wszyscy nagrodzeni otrzymają stypendium w wysokości 300, 00 zł brutto miesięcznie. Stypendium przyznano na okres od września 2012 r. do sierpnia 2013 r.

Poprzedni artykułGoniec nie miał sobie równych
Następny artykułŚwidnica miastem śmieci? [LIST DO REDAKCJI]