Strona główna Bez kategorii Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

0

O ironio losu! Jak to możliwe, że przeważnie gdy nadchodzi weekend, pogoda doświadcza jakiegoś dziwnego załamania? W tygodniu słonecznie, ciepło, wręcz przepięknie, a gdy tylko data zmieni się na „piątkową” to deszcz! Nie chcę tragizować, ale wieje mi tu jakimś spiskiem. Całe szczęście, zaczyna się zielenić i miejmy nadzieję czas zasp i mroźnych zawieruch poszedł w niepamięć. Osobiście z niecierpliwością wyczekuję dni, gdy sandały i sukienka będą jedynym słusznym okryciem wierzchnim. Póki co pada i raczej nie zapowiada się, by w sobotę czy niedzielę miało się cokolwiek zmienić. Tak czy owak wypadałoby w konstruktywny sposób zagospodarować wolny czas, by nie poszedł na marne. Zerknijmy zatem, co tym razem zaserwuje nam „miasto”.

Nazwa: MDK-owskie wieczory pod wieżą | Wieczór szachowy

Miejsce: Świdnica, Rynek, Patio Wieży Ratuszowej

Data i godzina: 19.04.2013, godz. 16:00

Wstęp: wolny

To już druga impreza w ramach MDK-owskich wieczorów pod wieżą, tym razem dla miłośników gry w szachy! Jest wyjątkowa, bo to jest pierwszy Otwarty Turniej w Szachach Szybkich zorganizowany na dziedzińcu Wieży Ratuszowej. Turniej ma na celu popularyzację szachów wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze Świdnicy oraz okolic oraz uatrakcyjnienie oferty kulturalnej świdnickiego Rynku. Szachy to najpopularniejsza gra planszowa na świecie, która daje wiele satysfakcji tym, którzy chcą jej poświęcić swój czas, dlatego zapraszamy wszystkich miłośników do wzięcia udziału i powalczenia o drewnianą wieżę. Zawody prowadzone będą systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. O kolejności miejsc w klasyfikacji generalnej będzie decydować oczywiście ilość zdobytych punktów. Organizatorem Turnieju jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” Młodzieżowy Dom Kultury im Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy i Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica. Regulamin turnieju oraz informacja o zapisach dostępna jest w załączeniu oraz na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko – Jaworskie”

Źródło: mdk.swidnica.pl

***

Nazwa: Michał Bajor | koncert

Miejsce: Świdnica, Rynek 43, Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 19.04.2013, godz. 19:00

Wstęp: 60 zł

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi.

Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert. Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. ”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty, przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

Źródło: sok.com.pl

***

Nazwa: Bez gości – akustycznie (Daniel Piórek i Dariusz Podolak) | koncert

Miejsce: Świdnica, Rynek 43, Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 20.04.2013, godz. 19:00

Wstęp: 5 zł

20 kwietnia na deskach Sali Teatralnej ŚOK wystąpią:
– Dariusz Podolak – kompozytor i aranżer. Długoletni gitarzysta żarowskiego zespołu Rayne z którym zdobył m.in. pierwsze miejsce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław.
– Daniel „Demia” Piórek – świdnicki wokalista/raper znany z występów w zespołach takich jak Human Inner Vision, Rebel Division czy Zakaz Wjazdu.

Po kilku latach obietnic na temat wspólnego koncertu plany materializują się! Artyści zaprezentują przekrojowy materiał swojej twórczości. Sięgną po klasyki muzyki rockowej i nie tylko! Będzie akustycznie, beż żadnych towarzyszących muzyków, żadnych gości specjalnych. Tylko duet, scena i publiczność. W takim składzie Panowie zagrają TYLKO RAZ.

Koncert promuje napisany specjalnie na tę okazję utwór pt. „Jeden”. Można go przesłuchać:

http://soundcloud.com/krzysiek-krajstof-jezierski/bez-go-ci-jeden

***

Gdyby muzyki było dość, proponuję odwiedzenie świdnickiego Cinema 3D. Repertuar w tym tygodniu przedstawia się znacznie bardziej interesująco niż ostatnio. Na ekrany kin wszedł tytuł, który moim zdaniem jest propozycja warta uwagi. Mowa o „Panaceum” reżyserii Stevena Soderbergha, produkcji amerykańskiej. Film opowiada o Emily (Rooney Mara – „Dziewczyna z tatuażem”), kobiecie cierpiącej po utracie męża (Channing Tatum – „Magik Mike”), który trafił do więzienia. Kobieta próbując Radzic sobie z trudna sytuacja szuka pomocy u psychiatry (Jude Law – „Anna Karenina”, „Sherlock Holmes”), którego leczenie farmakologiczne doprowadza ją do szaleństwa i zmienia życie w piekło.

Szczegóły: www.c3d.pl

Miłego weekendu

Maja Jasnos