Strona główna Wydarzenia Świebodzice Centrum w remoncie

Centrum w remoncie

0

Kilka dni temu rozpoczął się II etap rewitalizacji starego miasta w Świebodzicach. To duże zadanie, na które gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 70 % kosztów inwestycji. Zadanie obejmie modernizację nawierzchni ulic i chodników w obrębie Rynku oraz ulic przyległych: Sienkiewicza, Prusa, Żeromskiego, Kopernika oraz odcinka Szkolnej. Wartość tego zadania to ponad 2 mln zł. Ale to nie koniec rewitalizacji Rynku – zapowiada Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Równolegle do prac rozpoczętych przez gminę, pojawiły się także rusztowania na wielu kamieniach. To także rewitalizacja z udziałem pieniędzy unijnych – tu jednak realizatorem zadania są wspólnoty mieszkaniowe, zrzeszone pod zarządem firmy Prefekt. Wspólnoty „skrzyknęły się”, stworzyły wspólny wniosek i złożyły do Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki dofinansowaniu uda się kompleksowo zmodernizować 22 budynki. Będą to wymiany dachów, kominów, nowe elewacje i klatki schodowe. Wartość projektu to prawie 3,2 mln zł. Dofinansowanie wyniosło blisko 1,8 mln zł.

– Lokatorzy bardzo się cieszą, z radością obserwują pierwsze prace, szczególnie cieszą ich np. klatki schodowe, które nie były odnawiane od dziesięcioleci – mówi Małgorzata Daszkiewicz z firmy Prefekt. – To największy boom inwestycyjny na mieniu wspólnot od momentu ich powstania w naszym mieście.

Remonty kamienic potrwają do końca roku, prace związane z rewitalizacją ulic mają się zakończyć w sierpniu. Do tego czasu w Rynku i ulicach przyległych będą utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat w postaci ulotki trafiły już do wszystkich mieszkań.

Zdjęcia UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułŚwidnicki imprezownik
Następny artykułParki wciąż straszą [FOTO]