Strona główna Polityka Śniadanie z Balcerowiczem

Śniadanie z Balcerowiczem

24

Profesor Leszek Balcerowicz będzie gościł w Świdnicy. Przyjedzie na zaproszenie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 26 kwietnia, w piątek, o godz. 10.30 obie instytucje zapraszają do siedziby SIPH w Rynku 1 na „Śniadanie z Mistrzem”.

Na spotkaniu, któremu patronuje Fundacja Obywatelskiego Rozwoju, założona przez profesora, będzie można wysłuchać 45 minutowego wykładu, poświęconego wolności gospodarczej. Później będzie czas na dyskusję z uczestnikami spotkania. A ma ono otwarty charakter. W trakcie kupić będzie można najnowszą książkę profesora Balcerowicza – „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”.

„Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” to zbiór pięćdziesięciu dzieł o tematyce wolnościowej opracowany przez Leszka Balcerowicza. Wśród autorów tekstów znaleźli się zarówno klasycy filozofii tacy jak David Hume czy John Stuart Mill, jak i współczesny filozof Leszek Kołakowski oraz polityk Janusz Korwin-Mikke.
Tak we wstępie do książki pisze  Balcerowicz: „Odpowiedzią na antywolnościowe presje, które występują w demokracji, nie jest oczywiście odejście od demokracji i związanych z nią obywatelskich swobód, lecz obrona zagrożonych wolności w ramach demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Wymaga to stałych systematycznych i profesjonalnych działań, bo antywolnościowe presje nigdy nie ustaną.

Poprzedni artykułDiamenty Rosji w Świdnicy
Następny artykułWielkanoc na wieży [FOTO]