Strona główna Temat dnia Radiowa „Akcja reakcja” o świdnickich szkołach

Radiowa „Akcja reakcja” o świdnickich szkołach

0

Decyzja o umieszczeniu dwóch świdnickich liceów w jednej siedzibie będzie tematem godzinnej audycji Radia Wrocław. Wóz satelitarny stanie jutro, 18 kwietnia, przed  III LO przy ulicy Kościelnej. Nadawany na żywo program „Akcja reakcja” rozpocznie się o godzinie 15.00.

W rozmowie wezmą udział dyrektorzy III i IV LO, starosta świdnicki, przedstawiciel UM w Świdnicy, Rada Rodziców III LO, Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy, poseł Anna Zalewska i przedstawiciel Urzędu Miejskiego. Autorzy audycji do rozmowy zapraszają także młodzież obu liceów.

Przypomnijmy. W lutym Rada Powiatu zadecydowała o przeniesieniu IV LO z ulicy Strzelińskiej do budynku przy ulicy Kościelnej. Umieszczenie dwóch liceów o zupełnie różnych profilach wywołał protesty młodzieży, rodziców i nauczycieli. Obie szkolne społeczności obawiają się, ze jedna ze szkół ostatecznie zostanie zlikwidowana.  W marcu prezydent Świdnicy zaproponował przejecie przez miasto świdnickich liceów i połączenie ich z gimnazjami. Na początek projekt ma dotyczyć III LO i Gimnazjum nr 3. Rozmowy z powiatem na ten temat rozpoczęły się 10 kwietnia.

Poprzedni artykułInwestorzy odebrali zezwolenia
Następny artykułFotoradar lada dzień