Uzbrojeni w rękawice i szpadle punktualnie o 10.00 parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele mediów wyruszyli sadzić las. Do posadzenia mieli 100 sadzonek jodły pospolitej.
Na zaproszenie – wezwanie nadleśniczego Jana Dzięcielskiego, do sadzenia lasu w leśnictwie Lutomia, odpowiedziało blisko pięćdziesiąt osób. Wśród nich posłanki Anna Zalewska, Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Halina Szymiec – Raczyńska i senator Wiesław Kilian, których dzielnie wspierali wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz i zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki. Oczywiście na wspólnym sadzeniu lasu nie mogło zabraknąć firmy Mediator Group, wydawcy portalu Swidnica24.pl.
Na zakończenie akcji każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w czynie społecznym należnym matce Ziemi.














![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


