Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ponad cztery tysiące deklaracji

Ponad cztery tysiące deklaracji

0

Przygotowania do wielkich śmieciowych zmian wkraczają w decydującą fazę. Do uruchomienia nowego systemu gospodarki odpadami pozostały tylko dwa miesiące. Gmina Świdnica poradziła sobie z deklaracjami o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na 4500 planowanych deklaracji wpłynęło już blisko 4100. Wszystkie zostały już wprowadzone do systemu komputerowego – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

– Spotkania z mieszkańcami gminy, dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami, jakie zorganizowaliśmy na przełomie lutego i marca , przyniosły zamierzony skutek. Spośród złożonych deklaracji 100% zostało już wprowadzonych do systemu. Dzięki spotkaniom mieszkańcy gminy nie tylko w terminie złożyli właściwe dokumenty, ale przede wszystkim na długo przed lipcem 2013 roku zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania systemu organizacji wywozu odpadów komunalnych. Jaka będzie ostateczna cena za śmieci, o tym będziemy mogli powiedzieć dopiero po otwarciu ofert przetargowych, najwcześniej w połowie maja  – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Obecnie rozpoczął się proces weryfikacji złożonych deklaracji z bazą podatników podatku od nieruchomości, a także odbiorcami wody. Pozwoli to porównać stany faktyczne oraz sporządzić wykaz tych mieszkańców, którzy jeszcze takich deklaracji nie złożyli lub wypełnili ją niezgodnie ze stanem faktycznym. Dlatego urzędnicy zachęcają wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku do złożenia w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica stosownej deklaracji . Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Druki deklaracji oraz przydatne informacje dostępne są w siedzibie urzędu, lub na stronie www.gmina.swidnica.pl