Strona główna Wydarzenia Strzegom Nie tylko dla pań o zdrowiu

Nie tylko dla pań o zdrowiu

0

Po raz drugi w Strzegomiu zostało zorganizowane spotkanie dla kobiet pod hasłem ”Zatrzymaj się … na chwilę dla siebie”. Impreza otwarta,  dedykowana paniom, zgromadziła również grono panów.

Tematem przewodnim spotkań jest przede wszystkim zdrowie. Na terenie gminy Strzegom jest wielu świetnych specjalistów, którzy chętnie podzielą się  swoją wiedzą, podpowiedzą i doradzą.  – Postanowiłam zapraszać także ciekawych ludzi, właścicieli firm działających lokalnie oraz jeden temat wyjątkowy – tłumaczy Sabina Cebula, inicjatorka akcji. – W Strzegomiu czy na terenie naszego powiatu są ludzie, którzy zajmują się bardzo interesującą produkcją, czy wytwórczością, więc zapraszam ich, aby przybliżyli nam swoje działania. Chcę przedstawić ludzi z pasją, realizujących nietuzinkowe przedsięwzięcia, którzy są  tak blisko.

 Moderatorem  spotkania była  Elżbieta Farion, która prowadził je  z wdziękiem i humorem. Maria Szymańska, właścicielka Punktu Piękności w Strzegomiu, specjalistka wizażu i zabiegów kosmetycznych twarzy przedstawiła wykład  „Starzenie się skóry problemem nowoczesnej kobiety”. Gościem była również Dorota Podwórna, specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii. W przystępny i obrazowy sposób pokazała, czym jest choroba zwana osteoporozą, jaki są jej objawy i jakie powoduje skutki. W kolejnej części spotkania pokazano film na temat udaru mózgu zrealizowany na zlecenie starostwa powiatowego w Świdnicy  z udziałem specjalistów lekarzy i rehabilitantów Szpitala „Latawiec”.
Po trudnych tematach medycznych następny był wytchnieniem i ciekawostką dla słuchaczy. „Winnica świdnicka” – to właśnie kolejna prelekcja. Ryszard Gut w miejscowości Makowice w powiecie świdnickim założył i prowadzi wraz z żoną profesjonalną winnicę produkującą wspaniałe wina.

Michał Szymański, specjalista odnowy biologicznej, instruktor wielu dyscyplin sportowych oraz form aktywności fizycznej, a w szczególności rekreacji ruchowej zachęcał do działania dla zdrowia prezentując wykład pn.: „Ruch i relaks dla zdrowia – Nordic Walking”. Był to dokładny instruktaż, jak dobrać sprzęt i jak zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportu. Ostatnim punktem spotkania było losowanie nagród ufundowanych przez prelegentów oraz organizatorkę. Rozlosowano m.in. bezpłatne zaproszenia na zabiegi upiększające w Punkcie Piękności, zaproszenie na bezpłatną konsultację u doktor Doroty Podwórnej, butelki wina, kieliszki do wina, suplementy diety wzmacniające  organizm ufundowane przez Marię Michalec oraz przez Roberta i Joannę Siekaniec.

Sabina Cebula zapowiada kolejne spotkania dla pań.

opr. red.

zdjęcia nadesłane

Poprzedni artykuł700 tysięcy za śmierć w pensjonacie
Następny artykułTo nie zamach na przewoźników [ODPOWIEDŹ NA LIST]