Strona główna Sport Inne Kolarze wystartują w Świdnicy

Kolarze wystartują w Świdnicy

0

Pierwszy etap 48. Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich rozpocznie się w Świdnicy. Zmagania kolarzy zaplanowano w dniach 3-5 maja. I etap Świdnica-Dzierżoniów zostanie rozegrany w piątek, 3 maja. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich wpisany jest przez Międzynarodową Organizację Kolarską UCI do grona największych imprez kolarskich w Europie „UCI Europe Tour”.

 

W ramach etapu Świdnica – Dzierżoniów kolarze pokonają dokładnie 167,8 km. Start honorowy do I etapu (Świdnica – Dzierżoniów) zaplanowano na piątek, 3 maja na godz. 12.00 w świdnickim Rynku. Po starcie wyścig przejedzie kolumną przez ul. Długą, Westerplatte do ul. Bystrzyckiej, gdzie nastąpi start ostry.

 

Utrudnienia związane z organizacją wyścigu:

·  montaż miasteczka startowego w Rynku rozpocznie się już o godz. 08.00,

·w Rynku prezentacja ekip kolarskich odbywać się będzie w godz. 11.00 – 12.00 (ekipy zajmą obszar całego Rynku),

·ul. Długa (na odcinku Rynek – ul. Trybunalska) będzie zamknięta dla parkowania i ruchu pojazdów od godzin rannych, 3 maja do czasu wyjazdu kolarzy z Rynku,

·przejazd do miejsca startu ostrego odbędzie się kolumną konwojowaną przez policję. W związku z tym chwilowe zatrzymanie ruchu pojazdów planowane jest na trasie ul. Długa, Westerplatte, Bystrzycka.

 

Więcej informacji o wyścigu www.grody.com.pl

 

 

Poprzedni artykułWątpliwe miejsce do rekreacji
Następny artykułNowe władze w MKS-ie