Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Inwestują w oczyszczanie

Inwestują w oczyszczanie

0

Trwa procedura przetargowa, która pozwoli wyłonić wykonawcę inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w Jagodniku i Boleścinie wraz rurociągiem przesyłowym Jagodnik-Pszenno. Zadanie podzielone będzie na II etapy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z dokumentacją projektową odcinek 12,8 km sieci kanalizacji sanitarnej obejmie ok. 700 osób, w tym 130 gospodarstw – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica. Zostaną wykonane m.in. prace ziemne i montażowe kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz kanalizacji tłocznej, studni rewizyjnych, roboty montażowe 3 lokalnych przepompowni ścieków wraz z zasilaniem oraz z systemem sterowania i monitoringu.

 Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2014 r. Z tym, że zakres robót dotyczący budowy rurociągu przesyłowego Jagodnik-Pszenno oraz kanalizacji w Jagodniku planuje się wykonać do końca listopada 2013 r., a zakres robót dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej w Boleścinie do końca października 2014 r.

 Obecnie na terenie gminy sieć kanalizacyjną posiada 9 sołectw: Pszenno, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Komorów, Grodziszcze, Krzyżowa i Słotwina.

 Równolegle do budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Świdnica, trwają prace przy realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków. W tym roku obejmują one 4 sołectwa: Wieruszów, Stachowice, Panków i Modliszów. Nabór wniosków trwa do końca kwietnia br. Obecnie na rozpatrzenie czeka 50.  Wysokość dofinansowania do budowy jednego przedsięwzięcia może wynieść maksymalnie 12 tys. zł. W budżecie gminy zarezerwowano  400 tys. zł.

Poprzedni artykułPrawie 90 pijanych kierowców
Następny artykułW pracy z promilami