Strona główna Wydarzenia Gimnazjaliści piszą egzamin

Gimnazjaliści piszą egzamin

0

Startuje trzydniowy egzamin, kończący naukę w gimnazjach. W całej Polsce za pióra chwyci 400 tysięcy uczniów. Dzisiaj blok humanistyczny, w środę matematyczno-przyrodniczy, w czwartek – językowy.

Zdjęcie archiwum

Na początek gimnazjaliści będą mieli godzinę na test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinnej przerwie przystąpią do zadań z języka polskiego. Pierwsza część potrwa 60 minut, druga 90. Dodatkowy czas otrzymają dyslektycy. W środę na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie też będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Czwartkowy egzamin będzie przeprowadzony na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. Pierwszy obowiązkowo piszą wszyscy uczniowie, drugi tylko ci, którzy języka uczyli się od szkoły podstawowej. Na obie części jest po 60 minut.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Gimnazjaliści, którzy z przyczyn losowych nie mogą przystąpić do zadawania w pierwszym terminie, będą mieli druga szansę  3,4 i 5 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu. Będą miały znaczący wpływ na ubieganie się o przyjecie do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Poprzedni artykułHalowe zmaganie gimnazjalistów
Następny artykułEkozgniatarki na próbę